Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

C&C Bygge- & Rådgivningsfirma ApS

CVR 39943956 Aktiv

Nøgletal: CVR 39943956 - branchekode 711210 - stiftet 2018 - selskabskapital 40.000 DKK.

Stamdata

CVR-nummer39943956
VirksomhedsformAPS
AdresseAdelgade 2, 2., tv, 8900 Randers C
KommuneRANDERS
Telefon29898712
EmailMartinskott@hotmail.com
Stiftet14. oktober 2018
Nuværende navn registreret10. juni 2021
Registreret kapital40.000 DKK
AnsatteIkke oplyst
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode711210
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent C&C Bygge- & Rådgivningsfirma ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (7)

LEGAL EJER (3), STIFTERE (2), DIREKTØR (2)

Koncernstruktur (1)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer C&C Bygge- & Rådgivningsfirma ApS, og hvad C&C Bygge- & Rådgivningsfirma ApS ejer.

100%M.S. Christiansen Holding ApS (CVR 42025887)M.S. ChristiansenHolding ApSCVR 42025887C&C Bygge- & Rådgivningsfirma ApS (CVR 39943956)C&C Bygge- &Rådgivningsfirma ApSCVR 39943956

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (1 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejes af (1)M.S. Christiansen Holding ApS (100%)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Randers C
  • C&C Bygge- & Rådgivningsfirma ApS Randers C

Regnskab historik 2019-2025 (7 år)

-51k1k54k106k 2019: 23.194 DKK2020: 62.297 DKK2021: 105.912 DKK2022: 42.156 DKK2023: -51.203 DKK2024: 82.012 DKK2025: 15.700 DKK 2019202120232025
Omsætning Resultat
År 202020212022202320242025
Bruttofortjeneste130.397 kr.173.196 kr.(+32,8%)55.441 kr.(-68,0%)-53.139 kr.(-195,8%)106.844 kr.(+301,1%)11.851 kr.(-88,9%)
Driftsresultat85.191 kr.137.072 kr.(+60,9%)55.441 kr.(-59,6%)-60.483 kr.(-209,1%)99.500 kr.(+264,5%)5.164 kr.(-94,8%)
Årets resultat62.297 kr.105.912 kr.(+70,0%)42.156 kr.(-60,2%)-51.203 kr.(-221,5%)82.012 kr.(+260,2%)15.700 kr.(-80,9%)
Egenkapital85.492 kr.191.404 kr.(+123,9%)263.468 kr.(+37,7%)212.265 kr.(-19,4%)294.277 kr.(+38,6%)309.978 kr.(+5,3%)
Aktiver i alt126.375 kr.260.250 kr.(+105,9%)282.565 kr.(+8,6%)258.860 kr.(-8,4%)371.874 kr.(+43,7%)373.270 kr.(+0,4%)
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste11.851 DKK
Årets resultat15.700 DKK
Egenkapital309.978 DKK
Aktiver i alt373.270 DKK
Gæld i alt63.292 DKK
Soliditetsgrad83,0 %
Forrentning af egenkapital5,1 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om C&C Bygge- & Rådgivningsfirma ApS

C&C Bygge- & Rådgivningsfirma ApS er et anpartsselskab i Randers C, Randers Kommune. Branchen er rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder. Selskabet blev stiftet i 2018. Kapitalen er 40.000 DKK.

Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder dækker ingeniørfirmaer, der udfører projektering, statiske beregninger, tekniske installationer, energiberegninger og myndighedsprojekter til byggesager. Aktiviteten omfatter konstruktionsingeniør-, VVS-, ventilations-, elektro- og brandtekniske rådgivning. Branchen består af store internationale ingeniørhuse som COWI, Rambøll og Niras samt mindre specialiserede rådgivende ingeniørfirmaer. Aktørerne er typisk medlemmer af Foreningen af Rådgivende Ingeniører (FRI) og IDA. Rådgivere er omfattet af AB Forbruger og ABR 18 ved professionelle bygherrer. Honorar er typisk projektbaseret eller på fast aftale med faste mande-timer.

Virksomheden har haft adresse i 3 forskellige byer og er nu i Randers C.

Branchen tæller 3.969 aktive virksomheder i Danmark.

Her finder du data om C&C Bygge- & Rådgivningsfirma ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 13. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i RANDERS Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder i RANDERS Kommune

JR. BYG ApS
Randers SØ
STOKVAD RÅDGIVENDE INGENIØRER A/S
Randers SØ
BLUMENSAAT FUGT- OG BYGGETEKNIK ApS
Randers SV
HENRIK VANGSTED PROJEKT ApS
Fårup
Rantzau-Bech ApS
Randers NV
Luxenburger ApS
Langå

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation