Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

SubCutis Holding ApS

CVR 39849712 Aktiv

Nøgletal: CVR 39849712 - branchekode 642120 - stiftet 2018.

Stamdata

CVR-nummer39849712
VirksomhedsformAPS
AdresseAndebøllevej 202, 5492 Vissenbjerg
KommuneASSENS
Stiftet11. september 2018
AnsatteIkke oplyst

Branche

Branchekode642120
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent SubCutis Holding ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (3)

LEGAL EJER (1), STIFTERE (1), DIREKTØR (1)

Koncernstruktur (1)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer SubCutis Holding ApS, og hvad SubCutis Holding ApS ejer.

100%SubCutis Holding ApS (CVR 39849712)SubCutis Holding ApSCVR 39849712DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS (CVR 26662761)DERMATOLOGISKLASERKLINIK ApSCVR 26662761

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (1 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejer (1)DERMATOLOGISK LASERKLINIK ApS (100%)

Produktionsenheder (2)

Aktive i Give, Vissenbjerg
  • Subcutis ApS Give
  • SubCutis Holding ApS Vissenbjerg

Regnskab historik 2020-2026 (7 år)

-395k-40k315k670k 2020: -324.761 DKK2021: 420.259 DKK2022: 627.689 DKK2023: 607.899 DKK2024: -149.615 DKK2025: -394.540 DKK2026: 670.009 DKK 2020202220242026
Omsætning Resultat
År 202120222023202420252026
Bruttofortjeneste-13.375 kr.-13.625 kr.(-1,9%)-13.625 kr.(0,0%)-11.240 kr.(+17,5%)-14.625 kr.(-30,1%)-14.375 kr.(+1,7%)
Driftsresultat--13.625 kr.-13.625 kr.(0,0%)-11.240 kr.(+17,5%)-14.625 kr.(-30,1%)-14.375 kr.(+1,7%)
Årets resultat420.259 kr.627.689 kr.(+49,4%)607.899 kr.(-3,2%)-149.615 kr.(-124,6%)-394.540 kr.(-163,7%)670.009 kr.(+269,8%)
Egenkapital226.687 kr.741.376 kr.(+227,0%)1,2 mio. kr.(+66,6%)967.459 kr.(-21,7%)450.919 kr.(-53,4%)985.929 kr.(+118,6%)
Aktiver i alt7,6 mio. kr.6,9 mio. kr.(-8,9%)6,4 mio. kr.(-7,6%)4,5 mio. kr.(-29,1%)3,3 mio. kr.(-26,8%)3,4 mio. kr.(+1,4%)
Seneste år (2026) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste-14.375 DKK
Årets resultat670.009 DKK
Egenkapital985.929 DKK
Aktiver i alt3.365.129 DKK
Gæld i alt2.379.200 DKK
Soliditetsgrad29,3 %
Forrentning af egenkapital68,0 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om SubCutis Holding ApS

SubCutis Holding ApS er et anpartsselskab i Vissenbjerg, Assens Kommune. Branchen er ikke-finansielle holdingselskaber. Selskabet blev stiftet i 2018.

Ikke-finansielle holdingselskaber ejer og forvalter aktier eller andele i datterselskaber inden for produktion, handel eller service uden selv at drive operationel virksomhed. Aktiviteten består typisk af strategisk ejerskab, koordinering af koncernens datterselskaber, kapitalforvaltning og styring af kapitalstruktur. Strukturen anvendes ofte af danske erhvervsdrivende familier til at samle virksomhedsejerskab i et juridisk retssubjekt, hvilket forenkler beskatning, arvefølge og generationsskifte. Mange holdingselskaber har ingen ansatte selv og leverer ikke services til eksterne kunder. De er ikke underlagt finansielt tilsyn, men skal følge Selskabsloven og Årsregnskabsloven samt afgive årsrapport efter koncernens regnskabsklasse.

Virksomheden har enheder i Give og Vissenbjerg.

Branchen tæller 125.864 aktive virksomheder i Danmark.

Her finder du data om SubCutis Holding ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur, produktionsenheder.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 11. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i ASSENS Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Ikke-finansielle holdingselskaber Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Ikke-finansielle holdingselskaber i ASSENS Kommune

STIFUS HOLDING ApS
Haarby
M. LYKKE HOLDING ApS
Assens
H.F.K. HOLDING II ApS
Haarby
TÆKKER HOLDING ApS
Assens
PER PEDERSEN EJENDOMSSELSKAB HAARBY HOLDING ApS
Haarby
EP REP. HOLDING ApS
Ebberup

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation