I V REVISION ApS
Nøgletal: CVR 18073676 - branchekode 692000 - stiftet 1994 - selskabskapital 125.000 DKK - 2-4 ansatte.
Stamdata
Hent I V REVISION ApS via API
Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.
Ejere og ledelse (3)
STIFTERE (1), DIREKTØR (1), LEGAL EJER (1)
- Irene Vick - STIFTERE siden 23. september 1994
- Irene Vick - DIREKTØR siden 23. september 1994
- Irene Vick - LEGAL EJER (100%) siden 23. september 1994
Produktionsenheder (1 aktive, 1 ophørt)
Aktive i Vejby
- I V REVISION ApS
- I V REVISION ApS
Regnskab historik 2012-2025 (14 år)
| År | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 463.288 kr. | 461.800 kr.(-0,3%) | 298.501 kr.(-35,4%) | 177.727 kr.(-40,5%) | 256.116 kr.(+44,1%) | 286.352 kr.(+11,8%) |
| Bruttofortjeneste | 238.940 kr. | 266.168 kr.(+11,4%) | 79.275 kr.(-70,2%) | 7.782 kr.(-90,2%) | 71.417 kr.(+817,7%) | 89.747 kr.(+25,7%) |
| Driftsresultat | 238.940 kr. | 266.168 kr.(+11,4%) | 79.275 kr.(-70,2%) | 7.782 kr.(-90,2%) | 71.417 kr.(+817,7%) | 89.747 kr.(+25,7%) |
| Årets resultat | 225.915 kr. | 301.265 kr.(+33,4%) | 154.864 kr.(-48,6%) | 116.148 kr.(-25,0%) | 200.171 kr.(+72,3%) | 184.096 kr.(-8,0%) |
| Egenkapital | 8,2 mio. kr. | 8,2 mio. kr.(+0,0%) | 6,5 mio. kr.(-21,7%) | 7,3 mio. kr.(+12,9%) | 7,5 mio. kr.(+2,7%) | 7,7 mio. kr.(+2,5%) |
| Aktiver i alt | 8,7 mio. kr. | 8,8 mio. kr.(+1,3%) | 7,5 mio. kr.(-14,0%) | 7,4 mio. kr.(-2,0%) | 7,8 mio. kr.(+4,9%) | 7,9 mio. kr.(+1,6%) |
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Om I V REVISION ApS
I V REVISION ApS er et anpartsselskab i Vejby, Gribskov Kommune. Branchen er bogføring og revision; skatterådgivning. Selskabet blev stiftet i 1994. Kapitalen er 125.000 DKK. Virksomheden beskæftiger mellem 2 og 4 medarbejdere.
Bogføring, revision og skatterådgivning dækker regnskabsbureauer, statsautoriserede revisorer, registrerede revisorer og skatterådgivere. Aktiviteten omfatter løbende bogføring, lønadministration, momsangivelser, årsrapportudarbejdelse, revisionserklæringer og skatteoptimering. Mange virksomheder kombinerer bogføringsservice med skatte- og virksomhedsrådgivning til mindre erhverv. Statsautoriserede og registrerede revisorer er underlagt Erhvervsstyrelsens tilsyn og skal følge revisorloven samt internationale revisionsstandarder. Almindelige bogholdere er ikke under formel autorisation, men brancheorganisationer som FSR (danske revisorer) og Foreningen Danske Revisorer fastsætter faglige standarder for medlemmer.
Virksomheden er flyttet fra København V til Vejby. Den oprindelige branche var revisions- og bogføringsvirksomhed. Medarbejderstaben har gennem perioden 1997 til 2018 ligget mellem 1 og 2 ansatte.
Branchen tæller 8.602 aktive virksomheder i Danmark.
Her finder du data om I V REVISION ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur, produktionsenheder.
Om data på denne side
Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 10. marts 2026.
DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.
Udforsk DataCVR
Lignende virksomheder
Andre virksomheder inden for Bogføring og revision; skatterådgivning i GRIBSKOV Kommune