Malerfirmaet Cand. Mal ApS
Nøgletal: CVR 37874620 - branchekode 433410 - stiftet 2016 - selskabskapital 40.000 DKK.
Stamdata
Branche
Hent Malerfirmaet Cand. Mal ApS via API
Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.
Ejere og ledelse (5)
DIREKTØR (2), LEGAL EJER (2), STIFTERE (1)
- Marlene Kristoffersen - DIREKTØR siden 30. juli 2026
- Marlene Kristoffersen - LEGAL EJER (100%) siden 30. juli 2026
- Christian Hardt - STIFTERE siden 12. juli 2016
- Christian Hardt - DIREKTØR (ophørt) siden 12. juli 2016
- Christian Hardt - LEGAL EJER (ophørt) (100%) siden 12. juli 2016
Produktionsenheder (1)
Aktive i Birkerød
- VRnova ApS
Regnskab historik 2017-2025 (9 år)
| År | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 27.579 kr. | 38.132 kr.(+38,3%) | 4.000 kr.(-89,5%) | 2.000 kr.(-50,0%) | - | 0 kr. |
| Bruttofortjeneste | 27.579 kr. | 38.132 kr.(+38,3%) | 4.000 kr.(-89,5%) | 2.000 kr.(-50,0%) | 0 kr.(-100,0%) | 0 kr. |
| Driftsresultat | 11.286 kr. | 14.841 kr.(+31,5%) | 451 kr.(-97,0%) | -482 kr.(-206,9%) | -1.427 kr.(-196,1%) | -1.621 kr.(-13,6%) |
| Årets resultat | 11.286 kr. | 13.903 kr.(+23,2%) | 262 kr.(-98,1%) | 1.189 kr.(+353,8%) | 1.437 kr.(+20,9%) | 562 kr.(-60,9%) |
| Egenkapital | -11.532 kr. | 56.253 kr.(+587,8%) | 56.471 kr.(+0,4%) | 57.659 kr.(+2,1%) | 59.096 kr.(+2,5%) | 59.658 kr.(+1,0%) |
| Aktiver i alt | 200.821 kr. | 74.612 kr.(-62,8%) | 57.515 kr.(-22,9%) | 58.157 kr.(+1,1%) | 59.096 kr.(+1,6%) | 59.658 kr.(+1,0%) |
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Om Malerfirmaet Cand. Mal ApS
Malerfirmaet Cand. Mal ApS er et anpartsselskab i Lynge, Allerød Kommune. Branchen er maleraktiviteter. Selskabet blev stiftet i 2016. Kapitalen er 40.000 DKK.
Maleraktiviteter dækker malermestre og malervirksomheder, der udfører ind- og udvendigt malerarbejde, tapetsering, gulvbehandling og specialopgaver som facademaling og industrimaling. Aktiviteten omfatter både private bolighus, erhvervsbyggerier, offentlige bygninger og industrielle anlæg. Branchen består af mindre malermestre, enkeltmandsfirmaer og større malervirksomheder med flere ansatte. Aktørerne er typisk medlemmer af Danske Malermestre eller Malerforbundet. Faget kræver svendebrev som maler, og arbejdet skal overholde Arbejdstilsynets krav om sikker håndtering af opløsningsmidler, malingsstænk og bly i ældre malingsprodukter. Honorar er typisk per kvm, time eller fastpris.
Den oprindelige branche var computerprogrammering. Selskabet hed tidligere VRnova ApS indtil 2026. Virksomheden har haft adresse i 3 forskellige byer og er nu i Lynge.
Branchen tæller 4.167 aktive virksomheder i Danmark.
Her finder du data om Malerfirmaet Cand. Mal ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.
Om data på denne side
Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 1. august 2026.
DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.
Udforsk DataCVR
Lignende virksomheder
Andre virksomheder inden for Maleraktiviteter i ALLERØD Kommune