Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

Østb1 ApS

CVR 41148519 Aktiv

Nøgletal: CVR 41148519 - branchekode 493300 - stiftet 2020.

Stamdata

CVR-nummer41148519
VirksomhedsformAPS
AdresseKjelding Høj 43, 7600 Struer
KommuneSTRUER
Stiftet6. februar 2020
AnsatteIkke oplyst
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode493300
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent Østb1 ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (5)

LEGAL EJER (2), ADM. DIR. (1), STIFTERE (1)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Struer
  • Østb1 ApS Struer

Regnskab historik 2021-2026 (6 år)

-61k-13k36k84k 2021: 84.488 DKK2022: -10.688 DKK2023: 621 DKK2024: 15.003 DKK2025: -61.213 DKK2026: 26.527 DKK 202120222023202420252026
Omsætning Resultat
År 202120222023202420252026
Bruttofortjeneste307.577 kr.832.801 kr.(+170,8%)821.021 kr.(-1,4%)702.323 kr.(-14,5%)444.144 kr.(-36,8%)514.105 kr.(+15,8%)
Driftsresultat111.894 kr.-10.716 kr.(-109,6%)533 kr.(+105,0%)37.070 kr.(+6855,0%)-50.497 kr.(-236,2%)36.608 kr.(+172,5%)
Årets resultat84.488 kr.-10.688 kr.(-112,7%)621 kr.(+105,8%)15.003 kr.(+2315,9%)-61.213 kr.(-508,0%)26.527 kr.(+143,3%)
Egenkapital124.488 kr.113.800 kr.(-8,6%)114.421 kr.(+0,5%)129.424 kr.(+13,1%)68.211 kr.(-47,3%)94.738 kr.(+38,9%)
Aktiver i alt217.317 kr.218.585 kr.(+0,6%)191.192 kr.(-12,5%)287.786 kr.(+50,5%)220.310 kr.(-23,4%)200.735 kr.(-8,9%)
Seneste år (2026) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste514.105 DKK
Årets resultat26.527 DKK
Egenkapital94.738 DKK
Aktiver i alt200.735 DKK
Gæld i alt105.997 DKK
Soliditetsgrad47,2 %
Forrentning af egenkapital28,0 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om Østb1 ApS

Østb1 ApS (anpartsselskab) har adresse i Struer. Hovedbranchen er passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør. Stiftet 2020.

Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør dækker taxa-virksomheder, limousineservice, sygetransport og persontransport via apps som Uber-lignende tjenester. Aktiviteten kræver førerkort til erhvervsmæssig personbefordring og tilladelse fra Færdselsstyrelsen samt en kørselskontorgodkendelse til at agere som bestillingscentral. Taxabranchen er reguleret af Taxiloven (2018), der liberaliserede markedet, men stadig kræver godkendelse, miljøklasse på køretøjet og chaufførkort. Brancheorganisationer som Dansk Taxi Råd og 3F repræsenterer henholdsvis vognmænd og chauffører. Indtægter er momspligtige, og chauffører er typisk lønansatte eller selvstændige.

Sektoren omfatter 5.243 aktive aktører i Danmark.

Her finder du data om Østb1 ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 11. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i STRUER Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør i STRUER Kommune

M&M
Struer
Struer Lokal Taxi ApS
Struer
TAXAVOGNMAND HEINE KURE
Struer
Kinan ApS
Struer
Hofi Taxi
Struer
Janet Taxa
Struer

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation