RH Construction & Entreprise ApS
Nøgletal: CVR 38580132 - branchekode 692000 - stiftet 2017 - selskabskapital 40.000 DKK.
Stamdata
Hent RH Construction & Entreprise ApS via API
Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.
Ejere og ledelse (11)
LEGAL EJER (2), NÆSTFORMAND (2), ADM. DIR. (2)
- Anne Katrine Hemmsen - LEGAL EJER (100%) siden 17. april 2017
- Anne Katrine Hemmsen - NÆSTFORMAND (ophørt) siden 17. april 2017
- Anne Katrine Hemmsen - ADM. DIR. (ophørt) siden 17. april 2017
- Anne Katrine Hemmsen - NÆSTFORMAND siden 11. oktober 2018
- Anne Katrine Hemmsen - ADM. DIR. siden 11. oktober 2018
- Simon Hemmsen - LEGAL EJER (100%) siden 17. april 2017
- Simon Hemmsen - STIFTERE siden 17. april 2017
- Simon Hemmsen - FORMAND (ophørt) siden 17. april 2017
- Simon Hemmsen - DIREKTØR (ophørt) siden 17. april 2017
- Simon Hemmsen - FORMAND siden 11. oktober 2018
- Simon Hemmsen - DIREKTØR siden 11. oktober 2018
Produktionsenheder (1)
Aktive i Virum
- RH Construction & Entreprise ApS
Regnskab historik 2018-2025 (8 år)
| År | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 85.500 kr. | - | - | 608.404 kr. | - | - |
| Bruttofortjeneste | 59.866 kr. | -8.610 kr.(-114,4%) | -19.000 kr.(-120,7%) | 63.330 kr.(+433,3%) | 181.355 kr.(+186,4%) | 276.340 kr.(+52,4%) |
| Driftsresultat | -4.066 kr. | -8.610 kr.(-111,8%) | -19.000 kr.(-120,7%) | 14.301 kr.(+175,3%) | -10.645 kr.(-174,4%) | 12.340 kr.(+215,9%) |
| Årets resultat | -4.066 kr. | -8.610 kr.(-111,8%) | -19.000 kr.(-120,7%) | 14.301 kr.(+175,3%) | -10.645 kr.(-174,4%) | 12.340 kr.(+215,9%) |
| Egenkapital | 62.287 kr. | 53.677 kr.(-13,8%) | 47.353 kr.(-11,8%) | 61.654 kr.(+30,2%) | 51.009 kr.(-17,3%) | 63.349 kr.(+24,2%) |
| Aktiver i alt | 62.287 kr. | 53.677 kr.(-13,8%) | 47.353 kr.(-11,8%) | 61.654 kr.(+30,2%) | 51.009 kr.(-17,3%) | 63.349 kr.(+24,2%) |
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Om RH Construction & Entreprise ApS
RH Construction & Entreprise ApS er et anpartsselskab i Virum, Lyngby-taarbæk Kommune. Branchen er bogføring og revision; skatterådgivning. Selskabet blev stiftet i 2017. Kapitalen er 40.000 DKK.
Bogføring, revision og skatterådgivning dækker regnskabsbureauer, statsautoriserede revisorer, registrerede revisorer og skatterådgivere. Aktiviteten omfatter løbende bogføring, lønadministration, momsangivelser, årsrapportudarbejdelse, revisionserklæringer og skatteoptimering. Mange virksomheder kombinerer bogføringsservice med skatte- og virksomhedsrådgivning til mindre erhverv. Statsautoriserede og registrerede revisorer er underlagt Erhvervsstyrelsens tilsyn og skal følge revisorloven samt internationale revisionsstandarder. Almindelige bogholdere er ikke under formel autorisation, men brancheorganisationer som FSR (danske revisorer) og Foreningen Danske Revisorer fastsætter faglige standarder for medlemmer.
Selskabet hed senest Hemmsen Consulting ApS indtil 2023 og har skiftet navn 2 gange siden stiftelsen. Virksomheden er flyttet fra Frederiksberg til Virum. Den oprindelige branche var virksomhedsrådgivning og anden rådgivning om driftsledelse.
Branchen tæller 8.601 aktive virksomheder i Danmark.
Her finder du data om RH Construction & Entreprise ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur, binavne.
Om data på denne side
Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 11. marts 2026.
DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.
Udforsk DataCVR
Lignende virksomheder
Andre virksomheder inden for Bogføring og revision; skatterådgivning i LYNGBY-TAARBÆK Kommune