Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

DEN RENE FACADE ApS

CVR 33858787 Aktiv

Nøgletal: CVR 33858787 - branchekode 812290 - stiftet 2011 - selskabskapital 80.000 DKK - 2-4 ansatte.

Stamdata

CVR-nummer33858787
VirksomhedsformAPS
AdresseAskevang 10, 2640 Hedehusene
Telefon40207320
Emailmail@denrenefacade.dk
Stiftet1. juli 2011
Registreret kapital80.000 DKK
Ansatte2-4
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode812290
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent DEN RENE FACADE ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (2)

DIREKTØR (1), LEGAL EJER (1)

Koncernstruktur (1)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer DEN RENE FACADE ApS, og hvad DEN RENE FACADE ApS ejer.

100%DEN RENE FACADE HOLDING ApS (CVR 33858450)DEN RENE FACADEHOLDING ApSCVR 33858450DEN RENE FACADE ApS (CVR 33858787)DEN RENE FACADE ApSCVR 33858787

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (1 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejes af (1)DEN RENE FACADE HOLDING ApS (100%)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Hedehusene

Regnskab historik 2012-2025 (14 år)

-258k-12k234k481k 2012: 3.554 DKK2013: 124.597 DKK2014: -258.396 DKK2015: 0 DKK2016: 480.659 DKK2017: 119.151 DKK2018: -7.329 DKK2019: 112.207 DKK2020: 67.575 DKK2021: 123.886 DKK2022: 95.021 DKK2023: 12.094 DKK2024: 14.705 DKK2025: 1.149 DKK 201220152018202120242025
Omsætning Resultat
År 202020212022202320242025
Bruttofortjeneste1,0 mio. kr.1,2 mio. kr.(+15,6%)1,0 mio. kr.(-10,5%)799.782 kr.(-23,4%)773.363 kr.(-3,3%)691.769 kr.(-10,6%)
Driftsresultat93.030 kr.166.124 kr.(+78,6%)126.068 kr.(-24,1%)18.277 kr.(-85,5%)20.423 kr.(+11,7%)3.781 kr.(-81,5%)
Årets resultat67.575 kr.123.886 kr.(+83,3%)95.021 kr.(-23,3%)12.094 kr.(-87,3%)14.705 kr.(+21,6%)1.149 kr.(-92,2%)
Egenkapital160.747 kr.204.633 kr.(+27,3%)179.654 kr.(-12,2%)101.748 kr.(-43,4%)116.453 kr.(+14,5%)117.602 kr.(+1,0%)
Aktiver i alt926.532 kr.888.290 kr.(-4,1%)581.302 kr.(-34,6%)403.093 kr.(-30,7%)337.065 kr.(-16,4%)419.868 kr.(+24,6%)
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste691.769 DKK
Årets resultat1.149 DKK
Egenkapital117.602 DKK
Aktiver i alt419.868 DKK
Gæld i alt302.266 DKK
Soliditetsgrad28,0 %
Forrentning af egenkapital1,0 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om DEN RENE FACADE ApS

DEN RENE FACADE ApS (anpartsselskab) i Hedehusene, Høje-taastrup Kommune. Hovedbranchen er anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n.. Stiftet 2011. Den registrerede kapital er 80.000 DKK. Selskabet har mellem 2 og 4 ansatte.

Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler dækker specialiseret rengøring som hovedrengøring, byggerengøring, hospitalsrengøring, industrirengøring og biohazard-rensning. Aktiviteten omfatter også højrengøring (lifte, gondoler), specialiseret rengøring af serverrum, laboratorier og produktionsanlæg. Branchen er reguleret af Arbejdsmiljøloven, krav til kemikaliehåndtering og sektorspecifikke standarder som ISO 13485 for medicoteknik. Større aktører som ISS, Coor og Forenede Service har størstedelen af det offentlige marked. Aktørerne er medlemmer af Servicebranchens Arbejdsgiverforening (SBA). Honorar er typisk fast månedlig serviceaftale eller på timepris ved hovedrengøring og specialopgaver.

Det oprindelige aktivitetsområde var kombinerede serviceydelser. Hjemstedet er flyttet fra Kalundborg til Hedehusene. Medarbejderstaben er vokset til 2 ansatte i 2018, mod 1 i 2011.

Sektoren omfatter 897 aktive aktører i Danmark.

Her finder du data om DEN RENE FACADE ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 11. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i Høje-Taastrup Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n. Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Anden rengøring af bygninger og rengøring af erhvervslokaler i.a.n. i Høje-Taastrup Kommune

Z.U. Brolægning & Haveservice v/Zaka Ullah
Taastrup
NPM Quality Service ApS
Taastrup
NANOSTONE ApS
Hedehusene
ALGE-STOP ApS
Hedehusene
Vest Multiservice
Taastrup
DANSK SKADEDYRS SERVICE ApS
Taastrup

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation