Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

One bar group ApS

CVR 38608061 Aktiv

Nøgletal: CVR 38608061 - branchekode 562100 - stiftet 2017 - selskabskapital 50.001 DKK.

Stamdata

CVR-nummer38608061
VirksomhedsformAPS
AdresseRørvangsvej 49, 4300 Holbæk
KommuneHOLBÆK
Telefon51521874
Emailkontakt@onebargroup.dk
Stiftet1. maj 2017
Nuværende navn registreret22. november 2021
Registreret kapital50.001 DKK
Ansatte0
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode562100
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent One bar group ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (11)

LEGAL EJER (6), STIFTERE (3), DIREKTØR (2)

Koncernstruktur (3)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer One bar group ApS, og hvad One bar group ApS ejer.

50%50%33,3% tidl.Casper Lund Holding ApS (CVR 39414031)Casper Lund HoldingApSCVR 39414031R.Sunke Holding ApS (CVR 39174367)R.Sunke Holding ApSCVR 39174367SH Engros ApS (CVR 39414015)SH Engros ApSCVR 39414015 (tidl.)One bar group ApS (CVR 38608061)One bar group ApSCVR 38608061

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (3 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejes af (3)R.Sunke Holding ApS (50%) · Casper Lund Holding ApS (50%) · SH Engros ApS (33,3%) (tidl. ejer)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Holbæk

Regnskab historik 2018-2025 (8 år)

-21k351k723k1 mio 2018: -21.441 DKK2019: 294.890 DKK2020: 78.537 DKK2021: 108.404 DKK2022: 881.724 DKK2023: 799.714 DKK2024: 237.621 DKK2025: 1.095.931 DKK 20182020202220242025
Omsætning Resultat
År 202020212022202320242025
Bruttofortjeneste221.925 kr.636.658 kr.(+186,9%)4,0 mio. kr.(+525,7%)4,9 mio. kr.(+21,9%)5,4 mio. kr.(+10,7%)7,0 mio. kr.(+30,1%)
Driftsresultat113.455 kr.137.226 kr.(+21,0%)1,2 mio. kr.(+779,6%)1,1 mio. kr.(-5,2%)418.448 kr.(-63,4%)1,4 mio. kr.(+245,2%)
Årets resultat78.537 kr.108.404 kr.(+38,0%)881.724 kr.(+713,4%)799.714 kr.(-9,3%)237.621 kr.(-70,3%)1,1 mio. kr.(+361,2%)
Egenkapital187.148 kr.295.552 kr.(+57,9%)1,1 mio. kr.(+264,5%)1,9 mio. kr.(+74,2%)2,1 mio. kr.(+12,7%)3,0 mio. kr.(+40,0%)
Aktiver i alt545.874 kr.961.531 kr.(+76,1%)3,1 mio. kr.(+218,1%)4,7 mio. kr.(+52,5%)4,8 mio. kr.(+2,9%)4,1 mio. kr.(-15,0%)
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste6.997.307 DKK
Årets resultat1.095.931 DKK
Egenkapital2.960.541 DKK
Aktiver i alt4.078.153 DKK
Gæld i alt1.117.612 DKK
Soliditetsgrad72,6 %
Forrentning af egenkapital37,0 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om One bar group ApS

One bar group ApS driver aktivitet som anpartsselskab med hjemsted i Holbæk. Aktiviteten ligger inden for event catering. Stiftelsesåret er 2017. Selskabskapitalen udgør 50.001 DKK.

Event catering dækker cateringfirmaer, der leverer mad og servering til private fester, firma-events, konferencer, bryllupper og festivaler. Aktiviteten omfatter menuplanlægning, indkøb, tilberedning, transport, anretning og servering på lokationen. Branchen består af både mindre familieforetagender og større catering-koncerner. Aktørerne er reguleret af Fødevareloven med krav om mobil køkkenautorisation og hygiejnezone-overholdelse under transport og servering. Brancheorganisationen HORESTA dækker også cateringfirmaer. Aktiviteten er momspligtig, og virksomheder arbejder typisk på fast pris per gæst eller fast pakkepris afhængig af menu og service. Mange aktører tilbyder også udlejning af service, glas og borde.

Selskabet startede inden for anden forretningsservice i.a.n.. Indtil 2021 var virksomheden registreret som SL Solutions ApS.

I Danmark er der 1.939 aktive aktører inden for event catering.

Her finder du data om One bar group ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 11. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i HOLBÆK Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Event catering Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Event catering i HOLBÆK Kommune

TB Catering
Holbæk
Tango Tapas v/Fernando Christian Nielsen
Holbæk
Boyes Mad v/Michael Boye Fischer
Svinninge
Amodio's festservice
Holbæk
Haugaards Fristelser
Regstrup
Marias J Køkken
Holbæk

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation