Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

4PureWater ApS

CVR 39600080 Aktiv

Nøgletal: CVR 39600080 - branchekode 681200 - stiftet 2018.

Stamdata

CVR-nummer39600080
VirksomhedsformAPS
AdresseAllegade 9, 7600 Struer
KommuneSTRUER
Stiftet17. maj 2018
AnsatteIkke oplyst

Branche

Branchekode681200
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent 4PureWater ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (17)

DIREKTØR (8), LEGAL EJER (3), STIFTERE (2)

Koncernstruktur (1)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer 4PureWater ApS, og hvad 4PureWater ApS ejer.

33,3%Slaabakkegaard Development ApS (CVR 38061054)SlaabakkegaardDevelopment ApSCVR 380610544PureWater ApS (CVR 39600080)4PureWater ApSCVR 39600080

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (1 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejes af (1)Slaabakkegaard Development ApS (33,3%)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Struer

Regnskab historik 2019-2026 (8 år)

-90k35k159k284k 2024: 0 DKK2025: 0 DKK2026: 283.295 DKK 2019: -41.062 DKK2020: 177.981 DKK2021: -59.405 DKK2022: 140.090 DKK2023: -50.590 DKK2024: -89.994 DKK2025: -27.955 DKK2026: 283.785 DKK 20192021202320252026
Omsætning Resultat
År 202120222023202420252026
Omsætning---0 kr.0 kr.283.295 kr.
Bruttofortjeneste-64.683 kr.183.543 kr.(+383,8%)-64.334 kr.(-135,1%)-90.247 kr.(-40,3%)-28.015 kr.(+69,0%)254.571 kr.(+1008,7%)
Driftsresultat-74.639 kr.183.543 kr.(+345,9%)-64.334 kr.(-135,1%)-90.247 kr.(-40,3%)-28.015 kr.(+69,0%)254.571 kr.(+1008,7%)
Årets resultat-59.405 kr.140.090 kr.(+335,8%)-50.590 kr.(-136,1%)-89.994 kr.(-77,9%)-27.955 kr.(+68,9%)283.785 kr.(+1115,1%)
Egenkapital128.514 kr.268.604 kr.(+109,0%)218.013 kr.(-18,8%)147.818 kr.(-32,2%)119.863 kr.(-18,9%)374.363 kr.(+212,3%)
Aktiver i alt174.349 kr.298.995 kr.(+71,5%)219.755 kr.(-26,5%)149.561 kr.(-31,9%)121.648 kr.(-18,7%)376.148 kr.(+209,2%)
Seneste år (2026) - alle nøgletal
Omsætning283.295 DKK
Bruttofortjeneste254.571 DKK
Årets resultat283.785 DKK
Egenkapital374.363 DKK
Aktiver i alt376.148 DKK
Gæld i alt1.785 DKK
Soliditetsgrad99,5 %
Forrentning af egenkapital75,8 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om 4PureWater ApS

4PureWater ApS er et anpartsselskab med hjemsted i Struer. Branchen er gennemførelse af byggeprojekter. Selskabet blev stiftet i 2018.

Gennemførelse af byggeprojekter dækker bygherrer og projektudviklere, der initierer, finansierer og koordinerer byggeprojekter fra grundkøb til færdiggørelse. Aktiviteten omfatter byggegrundkøb, projektudvikling, finansiering, kontrahering med entreprenører, byggetilladelser og salg af det færdige byggeri. Branchen består af både mindre projektudviklere og større danske ejendomsudviklere som Sjælsø Gruppen, Enemærke & Petersen, Højgaard Projektudvikling og Aberdeen Standard Investments. Aktiviteten er reguleret af Bygningsreglementet, Planloven og lokalplaner. Mange projektudviklere er medlemmer af Dansk Byggeri eller Ejendomsforeningen Danmark. Indkomst kommer fra salg af det færdige byggeri, der typisk realiseres som difference mellem byggeprisen og markedsværdien.

Branchen tæller 2.272 aktive virksomheder i Danmark.

Her finder du data om 4PureWater ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 11. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i STRUER Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Gennemførelse af byggeprojekter Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Gennemførelse af byggeprojekter i STRUER Kommune

Hunsballeparken Struer K/S
Struer
Vestjysk Totalentreprise ApS
Struer
Rådgivende Ingeniørfirma v/Lars Houmark
Struer
Birkeengen 37, Jyllinge ApS
Struer
SP. 2-40 ApS
Aabenraa
Solpark Rens ApS
Aabenraa

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation