Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

Vanman ApS

CVR 40817271 Aktiv

Nøgletal: CVR 40817271 - branchekode 422100 - stiftet 2019 - selskabskapital 40.000 DKK.

Stamdata

CVR-nummer40817271
VirksomhedsformAPS
AdresseGrundtvigs Sidevej 7, 2., 2, 1865 Frederiksberg C
Stiftet26. september 2019
Registreret kapital40.000 DKK
AnsatteIkke oplyst
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode422100
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent Vanman ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (4)

DIREKTØR (2), LEGAL EJER (2)

Koncernstruktur (2)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer Vanman ApS, og hvad Vanman ApS ejer.

50%50%Hartwich Olsen Holding ApS (CVR 40808825)Hartwich Olsen HoldingApSCVR 40808825MatNor Holding ApS (CVR 40816712)MatNor Holding ApSCVR 40816712Vanman ApS (CVR 40817271)Vanman ApSCVR 40817271

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (2 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejes af (2)Hartwich Olsen Holding ApS (50%) · MatNor Holding ApS (50%)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Frederiksberg C

Regnskab historik 2020-2025 (6 år)

0228k457k685k 2020: 546.905 DKK2021: 247.527 DKK2022: 254.017 DKK2023: 598.585 DKK2024: 684.999 DKK2025: 628.018 DKK 202020212022202320242025
Omsætning Resultat
År 202020212022202320242025
Bruttofortjeneste2,0 mio. kr.2,2 mio. kr.(+11,0%)1,7 mio. kr.(-24,4%)2,4 mio. kr.(+39,4%)3,2 mio. kr.(+35,3%)2,3 mio. kr.(-27,3%)
Driftsresultat706.095 kr.326.980 kr.(-53,7%)337.984 kr.(+3,4%)771.920 kr.(+128,4%)879.191 kr.(+13,9%)807.543 kr.(-8,1%)
Årets resultat546.905 kr.247.527 kr.(-54,7%)254.017 kr.(+2,6%)598.585 kr.(+135,6%)684.999 kr.(+14,4%)628.018 kr.(-8,3%)
Egenkapital586.905 kr.534.432 kr.(-8,9%)488.449 kr.(-8,6%)787.034 kr.(+61,1%)1,1 mio. kr.(+36,2%)1,1 mio. kr.(+2,6%)
Aktiver i alt1,1 mio. kr.866.623 kr.(-22,5%)786.150 kr.(-9,3%)1,4 mio. kr.(+79,5%)1,4 mio. kr.(-3,5%)1,5 mio. kr.(+13,4%)
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste2.325.446 DKK
Årets resultat628.018 DKK
Egenkapital1.100.051 DKK
Aktiver i alt1.543.930 DKK
Gæld i alt443.879 DKK
Soliditetsgrad71,3 %
Forrentning af egenkapital57,1 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om Vanman ApS

Vanman ApS (anpartsselskab) i Frederiksberg C, Frederiksberg Kommune. Hovedbranchen er anlæg af ledningsnet til væsker. Stiftet 2019. Den registrerede kapital er 40.000 DKK.

Anlæg af ledningsnet til væsker dækker entreprenører, der etablerer og vedligeholder vand-, kloak- og fjernvarmeledninger samt rørledninger til olie og gas. Aktiviteten omfatter både nyetablering, renovering, no-dig-løsninger og specialopgaver som horisontalboringer. Branchen består af specialiserede entreprenører som Per Aarsleff, MJ Eriksson og Munck Forsyningsledninger samt mindre lokale aktører. Aktørerne er typisk medlemmer af Dansk Byggeri Anlæg. Arbejdet er reguleret af Vandforsyningsloven, Miljøbeskyttelsesloven, Arbejdsmiljøloven og kommunale udledningstilladelser. Mange opgaver udbydes via EU-udbud og kræver erfaring med specifikke entreprenørformer som design-build. Honorar er typisk fastpris pr. projekt med tidsplan.

Fra anden bygge- og anlægsvirksomhed, som kræver specialisering har virksomheden gennemgået 2 skift af branche. Hjemstedet er flyttet fra Frederiksberg til Frederiksberg C.

Sektoren omfatter 505 aktive aktører i Danmark.

Her finder du data om Vanman ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 11. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i FREDERIKSBERG Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Anlæg af ledningsnet til væsker Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Anlæg af ledningsnet til væsker i FREDERIKSBERG Kommune

T.Neider Kloak Teknik
Frederiksberg C
UNIK ANLÆG ApS
Frederiksberg
Beton Entreprenøren APS
Frederiksberg C
Øland's Kloakmester ApS
Frederiksberg
Abildgaard Kloak-& Spuleservice Johnny Abildgaard Jensen
Struer
KJ Entreprise
Randers SØ

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation