Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

Normetica ApS

CVR 41072482 Aktiv

Nøgletal: CVR 41072482 - branchekode 962200 - stiftet 2019 - selskabskapital 40.000 DKK.

Stamdata

CVR-nummer41072482
VirksomhedsformAPS
AdresseRosenørns Alle 36, st., 2, 1970 Frederiksberg C
Telefon31274665
Emailkontakt@normetica.dk
Stiftet30. december 2019
Nuværende navn registreret8. april 2022
Registreret kapital40.000 DKK
AnsatteIkke oplyst
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode962200
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent Normetica ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (4)

LEGAL EJER (2), DIREKTØR (2)

Koncernstruktur (1)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer Normetica ApS, og hvad Normetica ApS ejer.

100% tidl.NA Invest ApS (CVR 40723226)NA Invest ApSCVR 40723226 (tidl.)Normetica ApS (CVR 41072482)Normetica ApSCVR 41072482

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (1 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejes af (1)NA Invest ApS (100%) (tidl. ejer)

Binavne (4)

4 alternative navne registreret
  • Magion Beauty ApS
  • Normetica Østerbro ApS
  • Normetica Charlottenlund ApS
  • Normetica Cph K ApS

Produktionsenheder (1 aktive, 3 ophørt)

Aktive i Frederiksberg C

Regnskab historik 2020-2025 (6 år)

-198k-75k48k171k 2020: -198.233 DKK2021: 83.750 DKK2022: 95.194 DKK2023: 171.423 DKK2024: 13.192 DKK2025: 75.601 DKK 202020212022202320242025
Omsætning Resultat
År 202020212022202320242025
Bruttofortjeneste-253.228 kr.335.117 kr.(+232,3%)1,1 mio. kr.(+215,7%)876.062 kr.(-17,2%)633.081 kr.(-27,7%)748.413 kr.(+18,2%)
Driftsresultat-253.228 kr.117.698 kr.(+146,5%)130.941 kr.(+11,3%)90.940 kr.(-30,5%)21.136 kr.(-76,8%)98.376 kr.(+365,4%)
Årets resultat-198.233 kr.83.750 kr.(+142,2%)95.194 kr.(+13,7%)171.423 kr.(+80,1%)13.192 kr.(-92,3%)75.601 kr.(+473,1%)
Egenkapital-158.233 kr.-74.483 kr.(+52,9%)20.711 kr.(+127,8%)192.134 kr.(+827,7%)205.326 kr.(+6,9%)280.927 kr.(+36,8%)
Aktiver i alt120.985 kr.879.780 kr.(+627,2%)386.257 kr.(-56,1%)529.458 kr.(+37,1%)417.804 kr.(-21,1%)582.998 kr.(+39,5%)
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste748.413 DKK
Årets resultat75.601 DKK
Egenkapital280.927 DKK
Aktiver i alt582.998 DKK
Gæld i alt302.071 DKK
Soliditetsgrad48,2 %
Forrentning af egenkapital26,9 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om Normetica ApS

Normetica ApS har adresse i Frederiksberg C, Frederiksberg Kommune og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden er registreret under skønhedspleje og anden skønhedsbehandling. Virksomheden har eksisteret siden 2019. Registreret kapital er 40.000 DKK.

Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling dækker kosmetologer, neglesaloner, vippeteknikere, kropsbehandlere og specialiserede skønhedsklinikker. Aktiviteten omfatter ansigtsbehandling, hudpleje, vippeforlængelser, neglepleje, voksbehandling og kropsbehandling. Branchen består overvejende af mindre saloner og enkeltmandsvirksomheder. Kosmetologer er ikke autoriserede, men brancheorganisationen Brancheforeningen Sundhed og Velvære fastsætter uddannelseskrav og kvalitetsstandarder. Hudbehandling med invasive procedurer som filler og botox kræver lægelig kompetence efter Sundhedsstyrelsens regler. Branchen er momspligtig, og mange salonejere arbejder med stoleleje for at dele faste omkostninger.

Ved første registrering var aktiviteten skønheds- og hudpleje. Magion Beauty ApS skiftede navn i 2022 til det nuværende. Aktiviteten har bevæget sig gennem 3 byer og er aktuelt placeret i Frederiksberg C.

Selskabet driver 4 enheder i 4 byer. Til de aktive lokationer hører Helsinge, København K, Frederiksberg C.

Normetica ApS er én af 4.757 aktive virksomheder i denne branche på landsplan.

Her finder du data om Normetica ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur, produktionsenheder, binavne.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 4. maj 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i FREDERIKSBERG Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling i FREDERIKSBERG Kommune

Lovely Nails ApS
Frederiksberg
Phoenix Face Studio
Frederiksberg C
PNNB /Pure Nails N' Beauty v/Marie Mary Christiane Pasnin
Frederiksberg
City Wax ApS
Frederiksberg
klinik Nordic
Frederiksberg C
Allure Copenhagen v/ Fatima Bouloum
Frederiksberg C

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation