Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

ALTHO Entreprise ApS

CVR 39372037 Aktiv

Nøgletal: CVR 39372037 - branchekode 433200 - stiftet 2018 - selskabskapital 50.000 DKK - 2-4 ansatte.

Stamdata

CVR-nummer39372037
VirksomhedsformAPS
AdresseTingstedvej 6, 2640 Hedehusene
Telefon77771010
Emailinfo@altho-entreprise.dk
Stiftet25. februar 2018
Registreret kapital50.000 DKK
Ansatte2-4
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode433200
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent ALTHO Entreprise ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (8)

LEGAL EJER (4), DIREKTØR (2), STIFTERE (2)

Koncernstruktur (2)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer ALTHO Entreprise ApS, og hvad ALTHO Entreprise ApS ejer.

50%50%APChristensen Holding ApS (CVR 42801488)APChristensen HoldingApSCVR 42801488TLRasch Holding ApS (CVR 42801496)TLRasch Holding ApSCVR 42801496ALTHO Entreprise ApS (CVR 39372037)ALTHO Entreprise ApSCVR 39372037

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (2 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejes af (2)TLRasch Holding ApS (50%) · APChristensen Holding ApS (50%)

Binavne (5)

5 alternative navne registreret
  • ALTHO.Entreprise ApS
  • ALTHO-Entreprise ApS
  • ALTHO Enterprise ApS
  • ALTHO-Enterprise ApS
  • ALTHO Byg ApS

Produktionsenheder (1)

Aktive i Herlev

Regnskab historik 2019-2026 (8 år)

0214k427k641k 2019: 93.414 DKK2020: 242.637 DKK2021: 640.508 DKK2022: 490.361 DKK2023: 416.212 DKK2024: 475.296 DKK2025: 257.365 DKK2026: 301.830 DKK 20192021202320252026
Omsætning Resultat
År 202120222023202420252026
Bruttofortjeneste1,7 mio. kr.1,6 mio. kr.(-10,5%)1,5 mio. kr.(-0,8%)1,7 mio. kr.(+9,3%)1,4 mio. kr.(-15,6%)1,7 mio. kr.(+17,5%)
Driftsresultat-651.512 kr.543.947 kr.(-16,5%)620.119 kr.(+14,0%)333.746 kr.(-46,2%)389.097 kr.(+16,6%)
Årets resultat640.508 kr.490.361 kr.(-23,4%)416.212 kr.(-15,1%)475.296 kr.(+14,2%)257.365 kr.(-45,9%)301.830 kr.(+17,3%)
Egenkapital1,0 mio. kr.916.920 kr.(-10,7%)833.132 kr.(-9,1%)908.429 kr.(+9,0%)695.794 kr.(-23,4%)747.626 kr.(+7,4%)
Aktiver i alt1,6 mio. kr.1,9 mio. kr.(+16,7%)1,5 mio. kr.(-17,9%)2,0 mio. kr.(+32,8%)1,3 mio. kr.(-36,9%)1,8 mio. kr.(+36,5%)
Seneste år (2026) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste1.671.782 DKK
Årets resultat301.830 DKK
Egenkapital747.626 DKK
Aktiver i alt1.764.891 DKK
Gæld i alt1.017.265 DKK
Soliditetsgrad42,4 %
Forrentning af egenkapital40,4 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om ALTHO Entreprise ApS

ALTHO Entreprise ApS driver aktivitet som anpartsselskab i Hedehusene, Høje-taastrup Kommune. Aktiviteten ligger inden for tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter. Stiftelsesåret er 2018. Selskabskapitalen udgør 50.000 DKK. Antal ansatte er mellem 2 og 4.

Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter omfatter opbygning, installation og vedligehold af konstruktioner i træ samt finsnedkerarbejde til bygninger. Arbejdet kan omfatte montage af tagkonstruktioner, gulve, døre, vinduer, indvendige skillevægge og specialfremstillede møbler. Branchen består af både enkeltmandsfirmaer, mindre håndværkervirksomheder og større entreprenørselskaber, der arbejder med både private og erhvervsmæssige byggerier. Tømrere skal følge Bygningsreglementet, Arbejdstilsynets regler om byggepladser og brandsikkerhed. Mange er medlem af Dansk Byggeri og indgår i lokale håndværkernetværk.

Selskabet startede inden for opførelse af bygninger. Selskabet er aktuelt i Hedehusene efter at have haft adresse i 4 forskellige byer.

I Danmark er der 15.134 aktive aktører inden for tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter.

Her finder du data om ALTHO Entreprise ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur, binavne.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 27. oktober 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i Høje-Taastrup Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter i Høje-Taastrup Kommune

Krone Byg ApS
Taastrup
M.A.V. ENTREPRISE ApS
Taastrup
Entreprise selskabet ApS
Taastrup
Byg og Renover ApS
Taastrup
TBF v/Jane Ulm
Taastrup
GADSTRUP EJENDOMSSERVICE ApS
Taastrup

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation