Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

C&L TP HOLDING ApS

CVR 34052743 Aktiv

Nøgletal: CVR 34052743 - branchekode 642120 - stiftet 2011 - selskabskapital 200.000 DKK.

Stamdata

CVR-nummer34052743
VirksomhedsformAPS
AdresseØstre Boulevard 26, 8930 Randers NØ
KommuneRANDERS
Telefon87110100
Emailturntech@turntech.dk
Stiftet11. november 2011
Registreret kapital200.000 DKK
AnsatteIkke oplyst
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode642120
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent C&L TP HOLDING ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (12)

LEGAL EJER (6), DIREKTØR (3), BESTYRELSESMEDLEM (2)

Koncernstruktur (6)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer C&L TP HOLDING ApS, og hvad C&L TP HOLDING ApS ejer.

50%25%5%15% tidl.10% tidl.100%Lars AK Holding ApS (CVR 42692883)Lars AK Holding ApSCVR 42692883SMA HOLDING ApS (CVR 26268613)SMA HOLDING ApSCVR 26268613SN INDUSTRI HOLDING ApS (CVR 29923361)SN INDUSTRI HOLDINGApSCVR 29923361ARCADIUS HOLDING ApS (CVR 34052700)ARCADIUS HOLDING ApSCVR 34052700 (tidl.)CLAUS SØNDERGÅRD PEDERSEN HOLDING ApS (CVR 34052735)CLAUS SØNDERGÅRDPEDERSEN HOLDING ApSCVR 34052735 (tidl.)C&L TP HOLDING ApS (CVR 34052743)C&L TP HOLDING ApSCVR 34052743TurnTech A/S (CVR 34052778)TurnTech A/SCVR 34052778

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (6 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejes af (5)SMA HOLDING ApS (50%) · SN INDUSTRI HOLDING ApS (25%) · Lars AK Holding ApS (5%) · ARCADIUS HOLDING ApS (15%) (tidl. ejer) · CLAUS SØNDERGÅRD PEDERSEN HOLDING ApS (10%) (tidl. ejer)
Ejer (1)TurnTech A/S (100%)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Randers NØ
  • C&L TP HOLDING ApS Randers NØ

Regnskab historik 2013-2025 (13 år)

-1 mio-363k396k1 mio 2013: 117.786 DKK2014: 1.154.901 DKK2015: -634.837 DKK2016: 688.581 DKK2017: 549.694 DKK2018: -1.107.384 DKK2019: -1.122.176 DKK2020: 17.219 DKK2021: 768.201 DKK2022: 1.032.797 DKK2023: 235.030 DKK2024: 250.693 DKK2025: 289.034 DKK 20132016201920222025
Omsætning Resultat
År 202020212022202320242025
Bruttofortjeneste-11.649 kr.-4.720 kr.(+59,5%)-15.219 kr.(-222,4%)-5.219 kr.(+65,7%)-5.480 kr.(-5,0%)-7.656 kr.(-39,7%)
Driftsresultat---15.219 kr.-5.219 kr.(+65,7%)-5.480 kr.(-5,0%)-7.656 kr.(-39,7%)
Årets resultat17.219 kr.768.201 kr.(+4361,4%)1,0 mio. kr.(+34,4%)235.030 kr.(-77,2%)250.693 kr.(+6,7%)289.034 kr.(+15,3%)
Egenkapital2,8 mio. kr.3,6 mio. kr.(+31,3%)4,6 mio. kr.(+25,6%)4,3 mio. kr.(-5,8%)4,6 mio. kr.(+5,8%)6,1 mio. kr.(+33,2%)
Aktiver i alt3,1 mio. kr.4,0 mio. kr.(+28,0%)4,6 mio. kr.(+15,1%)4,3 mio. kr.(-5,7%)4,6 mio. kr.(+5,9%)6,1 mio. kr.(+33,1%)
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste-7.656 DKK
Årets resultat289.034 DKK
Egenkapital6.069.494 DKK
Aktiver i alt6.107.068 DKK
Gæld i alt37.574 DKK
Soliditetsgrad99,4 %
Forrentning af egenkapital4,8 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om C&L TP HOLDING ApS

C&L TP HOLDING ApS (anpartsselskab) i Randers NØ, Randers Kommune. Hovedbranchen er ikke-finansielle holdingselskaber. Stiftet 2011. Den registrerede kapital er 200.000 DKK.

Ikke-finansielle holdingselskaber ejer og forvalter aktier eller andele i datterselskaber inden for produktion, handel eller service uden selv at drive operationel virksomhed. Aktiviteten består typisk af strategisk ejerskab, koordinering af koncernens datterselskaber, kapitalforvaltning og styring af kapitalstruktur. Strukturen anvendes ofte af danske erhvervsdrivende familier til at samle virksomhedsejerskab i et juridisk retssubjekt, hvilket forenkler beskatning, arvefølge og generationsskifte. Mange holdingselskaber har ingen ansatte selv og leverer ikke services til eksterne kunder. De er ikke underlagt finansielt tilsyn, men skal følge Selskabsloven og Årsregnskabsloven samt afgive årsrapport efter koncernens regnskabsklasse.

Sektoren omfatter 125.908 aktive aktører i Danmark.

Her finder du data om C&L TP HOLDING ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 24. september 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i RANDERS Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Ikke-finansielle holdingselskaber Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Ikke-finansielle holdingselskaber i RANDERS Kommune

ALFA DANMARK HOLDING ApS
Randers SØ
KENNETH KNUDSEN HOLDING ApS
Randers SV
L.S.H. HOLDING ApS
Randers NV
Hørby Capital ApS
Randers SØ
290542 HOLDING ApS
Randers SØ
BOLDSEN HOLDING A/S
Randers SV

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation