Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

Ejner Graversen ApS

CVR 26268575 Aktiv

Nøgletal: CVR 26268575 - branchekode 711210 - stiftet 2001 - selskabskapital 125.000 DKK.

Stamdata

CVR-nummer26268575
VirksomhedsformAPS
AdresseTværskiftet 24, 2730 Herlev
KommuneHERLEV
Stiftet28. september 2001
Nuværende navn registreret14. juli 2022
Registreret kapital125.000 DKK
AnsatteIkke oplyst

Branche

Branchekode711210
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent Ejner Graversen ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (2)

DIREKTØR (1), LEGAL EJER (1)

Koncernstruktur (1)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer Ejner Graversen ApS, og hvad Ejner Graversen ApS ejer.

100%GRAVERSEN HOLDING ApS (CVR 10810779)GRAVERSEN HOLDING ApSCVR 10810779Ejner Graversen ApS (CVR 26268575)Ejner Graversen ApSCVR 26268575

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (1 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejes af (1)GRAVERSEN HOLDING ApS (100%)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Herlev
  • Ejner Graversen ApS Herlev

Regnskab historik 2012-2025 (14 år)

-167k11k189k367k 2012: -43.944 DKK2013: -119.359 DKK2014: -167.325 DKK2015: -88.052 DKK2016: -95.317 DKK2017: -73.747 DKK2018: 367.390 DKK2019: -33.380 DKK2020: -8.133 DKK2021: -6 DKK2022: -19.890 DKK2023: 105.645 DKK2024: 30.329 DKK2025: 19.734 DKK 201220152018202120242025
Omsætning Resultat
År 202020212022202320242025
Bruttofortjeneste-8.125 kr.0 kr.(+100,0%)-19.888 kr.138.305 kr.(+795,4%)39.410 kr.(-71,5%)25.944 kr.(-34,2%)
Driftsresultat---19.887 kr.138.305 kr.(+795,5%)--
Årets resultat-8.133 kr.-6 kr.(+99,9%)-19.890 kr.(-331400,0%)105.645 kr.(+631,1%)30.329 kr.(-71,3%)19.734 kr.(-34,9%)
Egenkapital653.284 kr.653.278 kr.(-0,0%)633.387 kr.(-3,0%)739.033 kr.(+16,7%)169.362 kr.(-77,1%)222.597 kr.(+31,4%)
Aktiver i alt659.029 kr.659.023 kr.(-0,0%)659.019 kr.(-0,0%)831.444 kr.(+26,2%)250.680 kr.(-69,9%)241.784 kr.(-3,5%)
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste25.944 DKK
Årets resultat19.734 DKK
Egenkapital222.597 DKK
Aktiver i alt241.784 DKK
Gæld i alt19.187 DKK
Soliditetsgrad92,1 %
Forrentning af egenkapital8,9 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om Ejner Graversen ApS

Ejner Graversen ApS (anpartsselskab) har adresse i Herlev. Hovedbranchen er rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder. Stiftet 2001. Den registrerede kapital er 125.000 DKK.

Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder dækker ingeniørfirmaer, der udfører projektering, statiske beregninger, tekniske installationer, energiberegninger og myndighedsprojekter til byggesager. Aktiviteten omfatter konstruktionsingeniør-, VVS-, ventilations-, elektro- og brandtekniske rådgivning. Branchen består af store internationale ingeniørhuse som COWI, Rambøll og Niras samt mindre specialiserede rådgivende ingeniørfirmaer. Aktørerne er typisk medlemmer af Foreningen af Rådgivende Ingeniører (FRI) og IDA. Rådgivere er omfattet af AB Forbruger og ABR 18 ved professionelle bygherrer. Honorar er typisk projektbaseret eller på fast aftale med faste mande-timer.

Det oprindelige aktivitetsområde var ikke-finansielle holdingselskaber. Hjemstedet er flyttet fra Herlev til Herlev. Frem til 2022 bar selskabet navnet EG AVIATION ApS.

Sektoren omfatter 3.970 aktive aktører i Danmark.

Her finder du data om Ejner Graversen ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 10. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i HERLEV Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder i HERLEV Kommune

RÅDGIVENDE INGENIØRFIRMA STIG WESSBERG ApS
Herlev
PALS Consulting ApS
Herlev
Omni Bygningsrådgivning ApS
Herlev
Steen Lauth ApS
Herlev
Renergy Solar ApS
Herlev
MMAKE A/S
Herlev

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation