Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

FLEMMING ANDERSEN. JR. HOLDING ApS

CVR 18497298 Aktiv

Nøgletal: CVR 18497298 - branchekode 649990 - stiftet 1995 - selskabskapital 125.000 DKK.

Stamdata

CVR-nummer18497298
VirksomhedsformAPS
AdresseLupinvej 8, 3660 Stenløse
KommuneEGEDAL
Telefon26703866
Emailflemande@gmail.com
Stiftet1. marts 1995
Registreret kapital125.000 DKK
AnsatteIkke oplyst

Branche

Branchekode649990
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent FLEMMING ANDERSEN. JR. HOLDING ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (3)

STIFTERE (1), DIREKTØR (1), LEGAL EJER (1)

Koncernstruktur (1)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer FLEMMING ANDERSEN. JR. HOLDING ApS, og hvad FLEMMING ANDERSEN. JR. HOLDING ApS ejer.

33,3%FLEMMING ANDERSEN. JR. HOLDING ApS (CVR 18497298)FLEMMING ANDERSEN. JR.HOLDING ApSCVR 18497298PEKEMA HOLDING A/S (CVR 35892141)PEKEMA HOLDING A/SCVR 35892141

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (1 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejer (1)PEKEMA HOLDING A/S (33,3%)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Stenløse

Regnskab historik 2012-2026 (14 år)

-292k153k598k1 mio 2012: -194.340 DKK2013: 2.887 DKK2014: 138.155 DKK2015: 341.896 DKK2017: 761.645 DKK2018: 500.996 DKK2019: 489.349 DKK2020: 440.580 DKK2021: 1.043.472 DKK2022: -292.242 DKK2023: 125.464 DKK2024: 471.532 DKK2025: 450.586 DKK2026: 687.705 DKK 201220152019202220252026
Omsætning Resultat
År 202120222023202420252026
Bruttofortjeneste-5.542 kr.1.303 kr.(+123,5%)-8.574 kr.(-758,0%)-6.133 kr.(+28,5%)-3.125 kr.(+49,0%)-7.936 kr.(-154,0%)
Årets resultat1,0 mio. kr.-292.242 kr.(-128,0%)125.464 kr.(+142,9%)471.532 kr.(+275,8%)450.586 kr.(-4,4%)687.705 kr.(+52,6%)
Egenkapital5,3 mio. kr.4,9 mio. kr.(-7,6%)4,3 mio. kr.(-12,7%)4,3 mio. kr.(-0,7%)3,5 mio. kr.(-18,8%)4,0 mio. kr.(+16,0%)
Aktiver i alt5,4 mio. kr.4,9 mio. kr.(-9,2%)4,3 mio. kr.(-12,7%)4,3 mio. kr.(+0,0%)3,5 mio. kr.(-18,9%)4,1 mio. kr.(+18,2%)
Seneste år (2026) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste-7.936 DKK
Årets resultat687.705 DKK
Egenkapital4.006.114 DKK
Aktiver i alt4.122.489 DKK
Gæld i alt116.375 DKK
Soliditetsgrad97,2 %
Forrentning af egenkapital17,2 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om FLEMMING ANDERSEN. JR. HOLDING ApS

FLEMMING ANDERSEN. JR. HOLDING ApS har adresse i Stenløse, Egedal Kommune og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden er registreret under anden finansiel formidling i.a.n.. Virksomheden har eksisteret siden 1995. Registreret kapital er 125.000 DKK.

Anden finansiel formidling dækker specifikke finansaktiviteter uden for traditionel bank- og forsikringsdrift. Det kan være factoring, leasing, valutaveksling, private equity, kreditformidling og fondsforvaltning. Området er bredt og rummer både store leasingselskaber, mindre kreditformidlere og specialiserede investeringsselskaber. Aktører der yder kreditgivning eller modtager indlån, skal være registreret hos Finanstilsynet. Andre rene formidlere af finansielle produkter falder uden for finanstilsynspligt. Honorering kommer typisk fra fee-baseret rådgivning, leasingrater, factoringgebyrer eller renteindtægter på kort kredit. Kunderne spænder fra mindre virksomheder med likviditetsbehov til store erhvervskunder med komplekse finansieringsstrukturer.

FLEMMING ANDERSEN. JR. HOLDING ApS er én af 21.052 aktive virksomheder i denne branche på landsplan.

Her finder du data om FLEMMING ANDERSEN. JR. HOLDING ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 13. oktober 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i EGEDAL Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Anden finansiel formidling i.a.n. Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Anden finansiel formidling i.a.n. i EGEDAL Kommune

JMO INVESTMENT ApS
Stenløse
PANZIO HOLDING ApS
Smørum
MICHAEL INVEST ApS
Smørum
BRODERSEN & BRODERSEN ApS
Veksø Sjælland
LITERBUEN 12-14 ApS
Ølstykke
H.G.G. HOLDING ApS
Stenløse

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation