Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

G Seiler Holding ApS

CVR 36040238 Aktiv

Nøgletal: CVR 36040238 - branchekode 750000 - stiftet 2014 - selskabskapital 50.000 DKK - 10-19 ansatte.

Stamdata

CVR-nummer36040238
VirksomhedsformAPS
AdresseTaastrup Hovedgade 154, 2630 Taastrup
Stiftet7. juli 2014
Nuværende navn registreret1. august 2024
Registreret kapital50.000 DKK
Ansatte10-19

Branche

Branchekode750000
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent G Seiler Holding ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (3)

STIFTERE (1), DIREKTØR (1), LEGAL EJER (1)

Koncernstruktur (2)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer G Seiler Holding ApS, og hvad G Seiler Holding ApS ejer.

100%66,7%G Seiler Holding ApS (CVR 36040238)G Seiler Holding ApSCVR 36040238Taastrup Dyreklinik Komplementar ApS (CVR 44950324)Taastrup DyreklinikKomplementar ApSCVR 44950324Taastrup Dyreklinik P/S (CVR 44950332)Taastrup DyreklinikP/SCVR 44950332

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (2 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejer (2)Taastrup Dyreklinik Komplementar ApS (100%) · Taastrup Dyreklinik P/S (66,7%)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Taastrup
  • G Seiler Holding ApS Taastrup

Regnskab historik 2015-2025 (11 år)

0361k721k1 mio 2015: 192.706 DKK2016: 168.617 DKK2017: 92.082 DKK2018: 58.873 DKK2019: 254.023 DKK2020: 397.883 DKK2021: 111.507 DKK2022: 317.060 DKK2023: 151.868 DKK2024: 1.082.196 DKK2025: 185.437 DKK 20152018202120242025
Omsætning Resultat
År 202020212022202320242025
Bruttofortjeneste3,4 mio. kr.3,4 mio. kr.(-0,4%)3,9 mio. kr.(+14,2%)4,6 mio. kr.(+18,4%)3,6 mio. kr.(-22,1%)347.389 kr.(-90,3%)
Driftsresultat602.645 kr.232.516 kr.(-61,4%)525.130 kr.(+125,8%)266.113 kr.(-49,3%)1,2 mio. kr.(+368,8%)-1,1 mio. kr.(-188,7%)
Årets resultat397.883 kr.111.507 kr.(-72,0%)317.060 kr.(+184,3%)151.868 kr.(-52,1%)1,1 mio. kr.(+612,6%)185.437 kr.(-82,9%)
Egenkapital954.684 kr.1,0 mio. kr.(+5,8%)1,3 mio. kr.(+25,7%)1,4 mio. kr.(+7,3%)2,4 mio. kr.(+74,9%)2,5 mio. kr.(+4,9%)
Aktiver i alt5,7 mio. kr.4,3 mio. kr.(-24,6%)4,6 mio. kr.(+7,2%)4,7 mio. kr.(+1,6%)4,6 mio. kr.(-2,2%)4,9 mio. kr.(+6,2%)
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste347.389 DKK
Årets resultat185.437 DKK
Egenkapital2.501.649 DKK
Aktiver i alt4.891.242 DKK
Gæld i alt2.389.593 DKK
Soliditetsgrad51,2 %
Forrentning af egenkapital7,4 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om G Seiler Holding ApS

G Seiler Holding ApS har adresse i Taastrup, Høje-taastrup Kommune og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden er registreret under dyrlægeaktiviteter. Virksomheden har eksisteret siden 2014. Registreret kapital er 50.000 DKK. Personalet udgør mellem 10 og 19 medarbejdere.

Dyrlægeaktiviteter dækker autoriserede dyrlæger, der behandler både husdyr, kæledyr og hesteklinikker. Aktiviteten omfatter forebyggelse, vaccination, kirurgi, akutbehandling, røntgen og specialundersøgelser. Mange klinikker er specialiseret efter dyretype (smådyrsklinikker, blandet praksis eller stordyrspraksis). Faget er autoriseret efter Dyrlægeloven og overvåges af Fødevarestyrelsen samt Det Veterinære Sundhedsråd. Brancheorganisationen Den Danske Dyrlægeforening repræsenterer faget. Mange klinikker drives som ApS eller kompagniskab med flere dyrlæger og veterinærsygeplejersker. Indkomst kommer typisk fra direkte klientbetaling, da hund- og kattesygeforsikringer er udbredte men ikke statslig dækning som humanmedicin.

TAASTRUP DYREKLINIK ApS skiftede navn i 2024 til det nuværende. Fra 1 ansatte i 2014 har virksomheden udvidet til 5 i 2018.

G Seiler Holding ApS er én af 1.027 aktive virksomheder i denne branche på landsplan.

Her finder du data om G Seiler Holding ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 11. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i Høje-Taastrup Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Dyrlægeaktiviteter Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Dyrlægeaktiviteter i Høje-Taastrup Kommune

Adas Dyrehospital og Klinik
Taastrup
Dogtimize
Taastrup
Taastrup Dyreklinik P/S
Taastrup
Mie Uhre
Taastrup
GOSMANN Vet.
Hedehusene
ForPaws Imaging Solutions
Hedehusene

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation