Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

GENDANIA HOLDING APS

CVR 40313257 Aktiv

Nøgletal: CVR 40313257 - branchekode 410000 - stiftet 2019 - selskabskapital 21.000 DKK.

Stamdata

CVR-nummer40313257
VirksomhedsformAPS
AdresseRefshalevej 163A, 1432 København K
KommuneKØBENHAVN
Stiftet1. marts 2019
Registreret kapital21.000 DKK
AnsatteIkke oplyst

Branche

Branchekode410000
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent GENDANIA HOLDING APS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (14)

LEGAL EJER (6), DIREKTØR (5), STIFTERE (3)

Koncernstruktur (2)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer GENDANIA HOLDING APS, og hvad GENDANIA HOLDING APS ejer.

100% tidl.33,3% tidl.GENDANIA HOLDING APS (CVR 40313257)GENDANIA HOLDING APSCVR 40313257Prolink Logistic ApS (CVR 41732938)Prolink Logistic ApSCVR 41732938 (ophørt)Weekly Cph ApS (CVR 40321969)Weekly Cph ApSCVR 40321969 (ophørt)

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (2 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejer (2)Weekly Cph ApS (100%) (ophørt) · Prolink Logistic ApS (33,3%) (ophørt)

Produktionsenheder (1)

Aktive i København K
  • GENDANIA HOLDING APS København K

Regnskab historik 2020-2025 (6 år)

-30k-20k-10k0 2020: 0 DKK2021: 0 DKK2022: -30.303 DKK2023: -1.239 DKK2024: -7.376 DKK2025: -30 DKK 202020212022202320242025
Omsætning Resultat
År 202020212022202320242025
Bruttofortjeneste0 kr.0 kr.-38.665 kr.-1.588 kr.(+95,9%)-9.456 kr.(-495,5%)0 kr.(+100,0%)
Driftsresultat0 kr.0 kr.-38.665 kr.-1.588 kr.(+95,9%)-9.456 kr.(-495,5%)-
Årets resultat0 kr.0 kr.-30.303 kr.-1.239 kr.(+95,9%)-7.376 kr.(-495,3%)-30 kr.(+99,6%)
Egenkapital50.000 kr.50.000 kr.(0,0%)19.697 kr.(-60,6%)18.458 kr.(-6,3%)11.082 kr.(-40,0%)11.052 kr.(-0,3%)
Aktiver i alt50.000 kr.50.000 kr.(0,0%)19.697 kr.(-60,6%)18.458 kr.(-6,3%)11.082 kr.(-40,0%)11.091 kr.(+0,1%)
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste0 DKK
Årets resultat-30 DKK
Egenkapital11.052 DKK
Aktiver i alt11.091 DKK
Gæld i alt39 DKK
Soliditetsgrad99,7 %
Forrentning af egenkapital-0,3 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om GENDANIA HOLDING APS

GENDANIA HOLDING APS driver aktivitet som anpartsselskab i København K, København Kommune. Aktiviteten ligger inden for opførelse af bygninger. Stiftelsesåret er 2019. Selskabskapitalen udgør 21.000 DKK.

Opførelse af bygninger dækker totalentreprenører, hovedentreprenører og byggeselskaber, der opfører nye boligbyggerier, erhvervsbyggerier og industribyggerier. Aktiviteten omfatter projektledelse, koordination af underentreprenører, indkøb af materialer og overholdelse af tidsplaner og byggebudget. Branchen består af både store nationale entreprenører som NCC, Per Aarsleff og MT Højgaard samt mindre lokale byggevirksomheder. Aktørerne er typisk medlemmer af Dansk Byggeri. Aktiviteten er reguleret af Bygningsreglementet, Planloven, Arbejdsmiljøloven og lokalplaner. Kontraktforhold reguleres typisk af AB 18, ABT 18 eller ABR 18 for henholdsvis fag-, total- og rådgiveraftaler.

Selskabet startede inden for anden teknisk rådgivning.

I Danmark er der 4.015 aktive aktører inden for opførelse af bygninger.

Her finder du data om GENDANIA HOLDING APS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 22. oktober 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i KØBENHAVN Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Opførelse af bygninger Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Opførelse af bygninger i KØBENHAVN Kommune

CJ CONSTRUCTION ApS
Nordhavn
Jünger und Gräter GmbH
København K
MGE16 ApS
København K
V8 CONSTRUCTION A/S
Valby
JER ENTREPRISE ApS
København N
HOCHTIEF Europe GmbH
København K

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation