Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

Hartbeat Ventures ApS

CVR 39355981 Aktiv

Nøgletal: CVR 39355981 - branchekode 642120 - stiftet 2018 - selskabskapital 50.000 DKK.

Stamdata

CVR-nummer39355981
VirksomhedsformAPS
AdresseHartmannsvej 3, st., 2900 Hellerup
KommuneGENTOFTE
Telefon27401150
Stiftet18. februar 2018
Nuværende navn registreret22. september 2026
Registreret kapital50.000 DKK
AnsatteIkke oplyst
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode642120
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent Hartbeat Ventures ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (3)

LEGAL EJER (1), STIFTERE (1), ADM. DIR. (1)

Koncernstruktur (2)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer Hartbeat Ventures ApS, og hvad Hartbeat Ventures ApS ejer.

100% tidl.33,3% tidl.Hartbeat Ventures ApS (CVR 39355981)Hartbeat Ventures ApSCVR 39355981Just Sold af 2018 ApS (CVR 39359030)Just Sold af 2018 ApSCVR 39359030 (ophørt)Nextfarm ApS (CVR 42439002)Nextfarm ApSCVR 42439002 (ophørt)

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (2 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejer (2)Nextfarm ApS (100%) (ophørt) · Just Sold af 2018 ApS (33,3%) (ophørt)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Hellerup
  • Heartbeat Ventures ApS Hellerup

Regnskab historik 2019-2026 (8 år)

-452k-149k153k456k 2019: -451.942 DKK2020: -16.571 DKK2021: 394.817 DKK2022: 455.846 DKK2023: -19.794 DKK2024: 4.581 DKK2025: -2.577 DKK2026: -5.095 DKK 20192021202320252026
Omsætning Resultat
År 202120222023202420252026
Bruttofortjeneste429.451 kr.923.584 kr.(+115,1%)-22.325 kr.(-102,4%)5.823 kr.(+126,1%)-4.294 kr.(-173,7%)-5.796 kr.(-35,0%)
Driftsresultat429.451 kr.623.016 kr.(+45,1%)-22.911 kr.(-103,7%)5.823 kr.(+125,4%)--
Årets resultat394.817 kr.455.846 kr.(+15,5%)-19.794 kr.(-104,3%)4.581 kr.(+123,1%)-2.577 kr.(-156,3%)-5.095 kr.(-97,7%)
Egenkapital-23.697 kr.432.149 kr.(+1923,6%)412.356 kr.(-4,6%)416.937 kr.(+1,1%)414.359 kr.(-0,6%)409.264 kr.(-1,2%)
Aktiver i alt484.528 kr.722.188 kr.(+49,0%)433.644 kr.(-40,0%)428.475 kr.(-1,2%)425.976 kr.(-0,6%)421.461 kr.(-1,1%)
Seneste år (2026) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste-5.796 DKK
Årets resultat-5.095 DKK
Egenkapital409.264 DKK
Aktiver i alt421.461 DKK
Gæld i alt12.197 DKK
Soliditetsgrad97,1 %
Forrentning af egenkapital-1,2 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om Hartbeat Ventures ApS

Hartbeat Ventures ApS driver aktivitet som anpartsselskab i Hellerup, Gentofte Kommune. Aktiviteten ligger inden for ikke-finansielle holdingselskaber. Stiftelsesåret er 2018. Selskabskapitalen udgør 50.000 DKK.

Ikke-finansielle holdingselskaber ejer og forvalter aktier eller andele i datterselskaber inden for produktion, handel eller service uden selv at drive operationel virksomhed. Aktiviteten består typisk af strategisk ejerskab, koordinering af koncernens datterselskaber, kapitalforvaltning og styring af kapitalstruktur. Strukturen anvendes ofte af danske erhvervsdrivende familier til at samle virksomhedsejerskab i et juridisk retssubjekt, hvilket forenkler beskatning, arvefølge og generationsskifte. Mange holdingselskaber har ingen ansatte selv og leverer ikke services til eksterne kunder. De er ikke underlagt finansielt tilsyn, men skal følge Selskabsloven og Årsregnskabsloven samt afgive årsrapport efter koncernens regnskabsklasse.

Med 2 navneskift i historikken bar selskabet senest navnet Heartbeat Ventures ApS frem til 2026.

I Danmark er der 126.089 aktive aktører inden for ikke-finansielle holdingselskaber.

Her finder du data om Hartbeat Ventures ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 23. september 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i GENTOFTE Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Ikke-finansielle holdingselskaber Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Ikke-finansielle holdingselskaber i GENTOFTE Kommune

Papfiskens Pengetank ApS
Hellerup
DINO PATTI HOLDING ApS
Hellerup
ApS KBUS 8 NR. 2462
Charlottenlund
TRIMCO HOLDING ApS
Hellerup
AMAZONE SONGS ApS
Charlottenlund
CHRISTIANSRO INVEST ApS
Hellerup

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation