Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

Hassing Entreprise af 2011 ApS

CVR 39002949 Aktiv

Nøgletal: CVR 39002949 - branchekode 433200 - stiftet 2017 - selskabskapital 50.000 DKK.

Stamdata

CVR-nummer39002949
VirksomhedsformAPS
AdresseGl Strandvej 129, 3050 Humlebæk
Telefon22123234
Emailhh@hassingentreprise.dk
Stiftet1. oktober 2017
Nuværende navn registreret26. oktober 2017
Registreret kapital50.000 DKK
AnsatteIkke oplyst
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode433200
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent Hassing Entreprise af 2011 ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (7)

DIREKTØR (3), LEGAL EJER (2), FORMAND (1)

Koncernstruktur (1)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer Hassing Entreprise af 2011 ApS, og hvad Hassing Entreprise af 2011 ApS ejer.

100% tidl.ANPARTSSELSKABET STAKEMANN (CVR 13469938)ANPARTSSELSKABETSTAKEMANNCVR 13469938 (tidl.)Hassing Entreprise af 2011 ApS (CVR 39002949)Hassing Entreprise af2011 ApSCVR 39002949

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (1 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejes af (1)ANPARTSSELSKABET STAKEMANN (100%) (tidl. ejer)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Humlebæk
  • Hassing Entreprise af 2011 ApS Humlebæk

Regnskab historik 2018-2025 (8 år)

-607k-229k148k525k 2018: -60.644 DKK2019: 41.333 DKK2020: 525.246 DKK2021: -606.848 DKK2022: -376.903 DKK2023: 49.817 DKK2024: 107.177 DKK2025: -42.021 DKK 20182020202220242025
Omsætning Resultat
År 202020212022202320242025
Bruttofortjeneste713.046 kr.-514.996 kr.(-172,2%)-339.461 kr.(+34,1%)49.817 kr.(+114,7%)103.796 kr.(+108,4%)-41.586 kr.(-140,1%)
Driftsresultat678.910 kr.-656.216 kr.(-196,7%)-357.032 kr.(+45,6%)49.817 kr.(+114,0%)103.796 kr.(+108,4%)-
Årets resultat525.246 kr.-606.848 kr.(-215,5%)-376.903 kr.(+37,9%)49.817 kr.(+113,2%)107.177 kr.(+115,1%)-42.021 kr.(-139,2%)
Egenkapital555.935 kr.-50.914 kr.(-109,2%)-427.817 kr.(-740,3%)-378.000 kr.(+11,6%)-270.823 kr.(+28,4%)-312.844 kr.(-15,5%)
Aktiver i alt1,1 mio. kr.623.438 kr.(-45,4%)74.123 kr.(-88,1%)33.940 kr.(-54,2%)36.071 kr.(+6,3%)14.365 kr.(-60,2%)
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste-41.586 DKK
Årets resultat-42.021 DKK
Egenkapital-312.844 DKK
Aktiver i alt14.365 DKK
Gæld i alt327.209 DKK
Soliditetsgrad-2.177,8 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om Hassing Entreprise af 2011 ApS

Hassing Entreprise af 2011 ApS driver aktivitet som anpartsselskab i Humlebæk, Fredensborg Kommune. Aktiviteten ligger inden for tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter. Stiftelsesåret er 2017. Selskabskapitalen udgør 50.000 DKK.

Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter omfatter opbygning, installation og vedligehold af konstruktioner i træ samt finsnedkerarbejde til bygninger. Arbejdet kan omfatte montage af tagkonstruktioner, gulve, døre, vinduer, indvendige skillevægge og specialfremstillede møbler. Branchen består af både enkeltmandsfirmaer, mindre håndværkervirksomheder og større entreprenørselskaber, der arbejder med både private og erhvervsmæssige byggerier. Tømrere skal følge Bygningsreglementet, Arbejdstilsynets regler om byggepladser og brandsikkerhed. Mange er medlem af Dansk Byggeri og indgår i lokale håndværkernetværk.

Selskabet er aktuelt i Humlebæk efter at have haft adresse i 3 forskellige byer. Aktiviteten startede som anden finansiel formidling undtagen forsikring og pensionsforsikring, i.a.n. og er sidenhen ændret 2 gange. Indtil 2017 var virksomheden registreret som ApS STAKE nr. 6076.

I Danmark er der 15.147 aktive aktører inden for tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter.

Her finder du data om Hassing Entreprise af 2011 ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 11. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i FREDENSBORG Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter i FREDENSBORG Kommune

MB-BYG V/MICHAEL ANDERSEN
Fredensborg
SNEDKER- TØMRERFIRMAET HAGEDORN A/S
Kokkedal
CHRISTIAN SVARER CHRISTENSEN
Fredensborg
TØMRERMESTER ANDERS MANDAL ApS
Fredensborg
Tømrer -og hovedentrepriser Kelbyg ApS
Humlebæk
DnK Construction ApS
Nivå

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation