Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

I & S INDUSTRI OG SKADESSERVICE ApS

CVR 33497733 Aktiv

Nøgletal: CVR 33497733 - branchekode 812300 - stiftet 2011 - selskabskapital 80.000 DKK - 5-9 ansatte.

Stamdata

CVR-nummer33497733
VirksomhedsformAPS
AdresseØstergårds Mølle 2, 6100 Haderslev
KommuneHADERSLEV
Stiftet7. februar 2011
Registreret kapital80.000 DKK
Ansatte5-9
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode812300
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent I & S INDUSTRI OG SKADESSERVICE ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (2)

DIREKTØR (1), LEGAL EJER (1)

Koncernstruktur (1)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer I & S INDUSTRI OG SKADESSERVICE ApS, og hvad I & S INDUSTRI OG SKADESSERVICE ApS ejer.

100%ØSTERGAARDS MØLLE HOLDING ApS (CVR 32321658)ØSTERGAARDS MØLLEHOLDING ApSCVR 32321658I & S INDUSTRI OG SKADESSERVICE ApS (CVR 33497733)I & S INDUSTRI OGSKADESSERVICE ApSCVR 33497733

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (1 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejes af (1)ØSTERGAARDS MØLLE HOLDING ApS (100%)

Produktionsenheder (2)

Aktive i Haderslev
  • I & S INDUSTRI OG SKADESSERVICE ApS Haderslev
  • IogS Industri og Skadeservice ApS Haderslev

Regnskab historik 2012-2026 (15 år)

0949k2 mio3 mio 2012: 1.624.507 DKK2013: 535.895 DKK2014: 348.187 DKK2015: 1.351.766 DKK2016: 1.277.049 DKK2017: 725.632 DKK2018: 2.846.332 DKK2019: 552.965 DKK2020: 839.464 DKK2021: 628.275 DKK2022: 650.871 DKK2023: 556.837 DKK2024: 1.278.627 DKK2025: 682.343 DKK2026: 921.815 DKK 201220152018202120242026
Omsætning Resultat
År 202120222023202420252026
Bruttofortjeneste2,9 mio. kr.2,6 mio. kr.(-13,0%)2,2 mio. kr.(-12,9%)3,7 mio. kr.(+64,1%)2,9 mio. kr.(-20,5%)3,2 mio. kr.(+8,4%)
Driftsresultat-711.717 kr.667.089 kr.(-6,3%)1,6 mio. kr.(+140,8%)845.063 kr.(-47,4%)1,1 mio. kr.(+32,1%)
Årets resultat628.275 kr.650.871 kr.(+3,6%)556.837 kr.(-14,4%)1,3 mio. kr.(+129,6%)682.343 kr.(-46,6%)921.815 kr.(+35,1%)
Egenkapital2,4 mio. kr.2,6 mio. kr.(+6,3%)1,6 mio. kr.(-36,8%)1,9 mio. kr.(+17,2%)2,0 mio. kr.(+4,3%)2,4 mio. kr.(+21,3%)
Aktiver i alt3,7 mio. kr.3,7 mio. kr.(-0,8%)2,4 mio. kr.(-34,7%)3,2 mio. kr.(+34,4%)3,1 mio. kr.(-4,2%)3,5 mio. kr.(+14,3%)
Seneste år (2026) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste3.160.761 DKK
Årets resultat921.815 DKK
Egenkapital2.400.566 DKK
Aktiver i alt3.538.961 DKK
Gæld i alt1.138.395 DKK
Soliditetsgrad67,8 %
Forrentning af egenkapital38,4 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om I & S INDUSTRI OG SKADESSERVICE ApS

I & S INDUSTRI OG SKADESSERVICE ApS driver aktivitet som anpartsselskab med hjemsted i Haderslev. Aktiviteten ligger inden for anden rengøring. Stiftelsesåret er 2011. Selskabskapitalen udgør 80.000 DKK. Antal ansatte er mellem 5 og 9.

Anden rengøring dækker specialiseret rengøring der ligger ud over almindelig kontor- og hjemmerengøring. Aktiviteten omfatter industrirengøring, tagrensning, facaderens, glasrensning på højhuse, gulvbehandling og specialrens efter brand eller skybrud. Virksomhederne benytter ofte tekniske maskiner som højtryksrensere, vandstøvsugere og kemikalier under skrappe sikkerhedskrav. Branchen er underlagt arbejdsmiljølovgivning og kemikalielovgivning. Mange aktører er medlemmer af Dansk Erhverv Service eller Servicebranchens Arbejdsgiverforening.

Selskabet startede inden for andre rengøringsydelser. Antallet af medarbejdere er steget med 500 procent fra 1 i 2013 til 6 i 2018.

I Danmark er der 655 aktive aktører inden for anden rengøring.

Her finder du data om I & S INDUSTRI OG SKADESSERVICE ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur, produktionsenheder.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 11. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i HADERSLEV Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Anden rengøring Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Anden rengøring i HADERSLEV Kommune

M.P.Tagrens v/ Michal Christian Westergaard
Vojens
Holmbo/Christian Holm
Vojens
Hammelev Autopleje
Vojens
Skarp Glanz
Sommersted
bilpleje center haderslev
Haderslev
JJ Skadedyr
Vojens

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation