Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

Kylling & Co. Randers ApS

CVR 41315164 Aktiv

Nøgletal: CVR 41315164 - branchekode 561190 - stiftet 2020 - selskabskapital 40.000 DKK.

Stamdata

CVR-nummer41315164
VirksomhedsformAPS
AdresseRådhustorvet 3, 8900 Randers C
KommuneRANDERS
Stiftet24. april 2020
Registreret kapital40.000 DKK
AnsatteIkke oplyst
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode561190
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent Kylling & Co. Randers ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (7)

LEGAL EJER (4), DIREKTØR (2), STIFTERE (1)

Koncernstruktur (1)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer Kylling & Co. Randers ApS, og hvad Kylling & Co. Randers ApS ejer.

100% tidl.Kylling & Co. Randers ApS (CVR 41315164)Kylling & Co. RandersApSCVR 41315164Kylling & Co. Hobro ApS (CVR 41318880)Kylling & Co. HobroApSCVR 41318880 (ophørt)

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (1 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejer (1)Kylling & Co. Hobro ApS (100%) (ophørt)

Produktionsenheder (1 aktive, 1 ophørt)

Aktive i Randers C
  • Kylling & Co, Randers ApS Randers C
  • Kylling & Co. Randers ApS Randers SØ · Ophørt 13. april 2024

Regnskab historik 2021-2026 (6 år)

-201k-47k107k261k 2021: 261.284 DKK2022: -201.229 DKK2023: 71.305 DKK2024: 47.856 DKK2025: 53.829 DKK2026: 80.657 DKK 202120222023202420252026
Omsætning Resultat
År 202120222023202420252026
Bruttofortjeneste1,7 mio. kr.1,2 mio. kr.(-28,3%)1,5 mio. kr.(+24,0%)1,9 mio. kr.(+25,0%)2,4 mio. kr.(+24,2%)2,5 mio. kr.(+8,4%)
Driftsresultat168.306 kr.-260.205 kr.(-254,6%)160.910 kr.(+161,8%)63.785 kr.(-60,4%)69.363 kr.(+8,7%)103.008 kr.(+48,5%)
Årets resultat261.284 kr.-201.229 kr.(-177,0%)71.305 kr.(+135,4%)47.856 kr.(-32,9%)53.829 kr.(+12,5%)80.657 kr.(+49,8%)
Egenkapital301.284 kr.-44.945 kr.(-114,9%)26.360 kr.(+158,6%)74.216 kr.(+181,5%)128.045 kr.(+72,5%)208.702 kr.(+63,0%)
Aktiver i alt776.708 kr.662.051 kr.(-14,8%)731.975 kr.(+10,6%)1,1 mio. kr.(+45,9%)758.651 kr.(-29,0%)873.722 kr.(+15,2%)
Seneste år (2026) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste2.549.566 DKK
Årets resultat80.657 DKK
Egenkapital208.702 DKK
Aktiver i alt873.722 DKK
Gæld i alt665.020 DKK
Soliditetsgrad23,9 %
Forrentning af egenkapital38,7 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om Kylling & Co. Randers ApS

Kylling & Co. Randers ApS er et anpartsselskab i Randers C, Randers Kommune. Branchen er drift af øvrige spisesteder. Selskabet blev stiftet i 2020. Kapitalen er 40.000 DKK.

Drift af øvrige spisesteder dækker take-away, food trucks, kantiner, pølsevogne, kebab-, sushi- og burgerforretninger samt andre spisesteder uden traditionel restaurantservering. Aktiviteten omfatter typisk hurtig madtilberedning, kassebetjening og pakning til hjemtransport. Branchen er reguleret af Fødevareloven og Fødevarestyrelsens hygiejnetilsyn med smiley-ordningen. Mange aktører er enkeltmandsvirksomheder eller mindre familievirksomheder, mens kæder som Joe & The Juice eller Sticks'n'Sushi er ApS eller A/S. Aktørerne er typisk medlemmer af HORESTA. Momspligt følger fødevarernes type, og personalet er ofte ungarbejdere eller deltidsmedarbejdere under 3F-overenskomst.

Virksomheden er flyttet fra Randers SØ til Randers C. Den oprindelige branche var pizzeriaer, grillbarer, isbarer mv..

Virksomheden har enheder i Randers C og Randers SØ.

Branchen tæller 3.114 aktive virksomheder i Danmark.

Her finder du data om Kylling & Co. Randers ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur, produktionsenheder.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 11. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i RANDERS Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Drift af øvrige spisesteder Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Drift af øvrige spisesteder i RANDERS Kommune

Lille Alanya v/Serkan Deveci
Randers SV
Banegårdsgrillen v/Helle Hovald Therkildsen
Randers C
INFO-TERIA GUDENÅ ØST ApS
Randers SV
Nyvangens Pizzabar v/Ugur Øzbek
Randers NV
Mosters2GO Danmark, Merete Harritz
Randers SØ
Marqus Pizza 2024
Randers C

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation