Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

L&P MØLLER HOLDING ApS

CVR 28308574 Aktiv

Nøgletal: CVR 28308574 - branchekode 642120 - stiftet 2004 - selskabskapital 125.000 DKK.

Stamdata

CVR-nummer28308574
VirksomhedsformAPS
AdresseOmøvej 16, 4652 Hårlev
KommuneSTEVNS
Telefon40348979
Emaillise-per@privat.dk
Stiftet27. december 2004
Registreret kapital125.000 DKK
AnsatteIkke oplyst
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode642120
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent L&P MØLLER HOLDING ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (4)

DIREKTØR (2), LEGAL EJER (2)

Koncernstruktur (1)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer L&P MØLLER HOLDING ApS, og hvad L&P MØLLER HOLDING ApS ejer.

50% tidl.L&P MØLLER HOLDING ApS (CVR 28308574)L&P MØLLER HOLDING ApSCVR 28308574KØLE-MØLLER A/S (CVR 89870712)KØLE-MØLLER A/SCVR 89870712 (ophørt)

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (1 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejer (1)KØLE-MØLLER A/S (50%) (ophørt)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Køge
  • L&P MØLLER HOLDING ApS Køge

Regnskab historik 2012-2026 (15 år)

-2 mio-1 mio-160k748k 2012: 460.619 DKK2013: 412.030 DKK2014: -4.097 DKK2015: 429.462 DKK2016: 91.195 DKK2017: 52.334 DKK2018: 748.196 DKK2019: 122.313 DKK2020: 423.805 DKK2021: 562.667 DKK2022: 599.644 DKK2023: 40.146 DKK2024: -168.568 DKK2025: -442.183 DKK2026: -1.976.866 DKK 201220152018202120242026
Omsætning Resultat
År 202120222023202420252026
Bruttofortjeneste-11.691 kr.-8.734 kr.(+25,3%)-11.615 kr.(-33,0%)-12.005 kr.(-3,4%)-15.031 kr.(-25,2%)27.037 kr.(+279,9%)
Driftsresultat-----14.037 kr.
Årets resultat562.667 kr.599.644 kr.(+6,6%)40.146 kr.(-93,3%)-168.568 kr.(-519,9%)-442.183 kr.(-162,3%)-2,0 mio. kr.(-347,1%)
Egenkapital13,2 mio. kr.13,7 mio. kr.(+3,7%)13,6 mio. kr.(-0,5%)13,3 mio. kr.(-2,1%)13,7 mio. kr.(+2,6%)8,7 mio. kr.(-36,4%)
Aktiver i alt13,2 mio. kr.13,7 mio. kr.(+3,7%)13,6 mio. kr.(-0,4%)13,3 mio. kr.(-2,1%)13,7 mio. kr.(+2,6%)8,7 mio. kr.(-36,2%)
Seneste år (2026) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste27.037 DKK
Årets resultat-1.976.866 DKK
Egenkapital8.689.808 DKK
Aktiver i alt8.736.676 DKK
Gæld i alt46.868 DKK
Soliditetsgrad99,5 %
Forrentning af egenkapital-22,8 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om L&P MØLLER HOLDING ApS

L&P MØLLER HOLDING ApS har adresse i Hårlev, Stevns Kommune og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden er registreret under ikke-finansielle holdingselskaber. Virksomheden har eksisteret siden 2004. Registreret kapital er 125.000 DKK.

Ikke-finansielle holdingselskaber ejer og forvalter aktier eller andele i datterselskaber inden for produktion, handel eller service uden selv at drive operationel virksomhed. Aktiviteten består typisk af strategisk ejerskab, koordinering af koncernens datterselskaber, kapitalforvaltning og styring af kapitalstruktur. Strukturen anvendes ofte af danske erhvervsdrivende familier til at samle virksomhedsejerskab i et juridisk retssubjekt, hvilket forenkler beskatning, arvefølge og generationsskifte. Mange holdingselskaber har ingen ansatte selv og leverer ikke services til eksterne kunder. De er ikke underlagt finansielt tilsyn, men skal følge Selskabsloven og Årsregnskabsloven samt afgive årsrapport efter koncernens regnskabsklasse.

Aktiviteten har bevæget sig gennem 3 byer og er aktuelt placeret i Hårlev.

L&P MØLLER HOLDING ApS er én af 125.908 aktive virksomheder i denne branche på landsplan.

Her finder du data om L&P MØLLER HOLDING ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 22. september 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i STEVNS Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Ikke-finansielle holdingselskaber Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Ikke-finansielle holdingselskaber i STEVNS Kommune

Maagesø Holding ApS
Store Heddinge
Sehested-Pedersen Holding ApS
Køge
BJÆLKE HOLDING ApS
Store Heddinge
MAZUR HOLDING ApS
Køge
Strukturforsyningen ApS
Hårlev
J BIRCH NIELSEN ApS
Store Heddinge

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation