Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

Line Storm Holding ApS

CVR 40089810 Aktiv

Nøgletal: CVR 40089810 - branchekode 562200 - stiftet 2018 - selskabskapital 50.000 DKK.

Stamdata

CVR-nummer40089810
VirksomhedsformAPS
AdresseRypevænget 264, 2980 Kokkedal
Telefon24258313
Emaillinestormhansen@gmail.com
Stiftet6. december 2018
Registreret kapital50.000 DKK
AnsatteIkke oplyst
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode562200
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent Line Storm Holding ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (3)

LEGAL EJER (1), STIFTERE (1), DIREKTØR (1)

Koncernstruktur (2)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer Line Storm Holding ApS, og hvad Line Storm Holding ApS ejer.

100% tidl.50% tidl.Line Storm Holding ApS (CVR 40089810)Line Storm Holding ApSCVR 40089810Green Pear Inc. ApS (CVR 44420988)Green Pear Inc. ApSCVR 44420988 (ophørt)MadQlær ApS (CVR 40096353)MadQlær ApSCVR 40096353 (ophørt)

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (2 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejer (2)MadQlær ApS (100%) (ophørt) · Green Pear Inc. ApS (50%) (ophørt)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Kokkedal

Regnskab historik 2019-2025 (7 år)

-41k-2k37k77k 2020: 0 DKK2021: 0 DKK2022: 0 DKK 2019: 44.578 DKK2020: -41.202 DKK2021: -22.738 DKK2022: 6.588 DKK2023: 76.668 DKK2024: 38.775 DKK2025: -30.427 DKK 2019202120232025
Omsætning Resultat
År 202020212022202320242025
Omsætning0 kr.0 kr.0 kr.---
Bruttofortjeneste-8.890 kr.-14.134 kr.(-59,0%)-10.172 kr.(+28,0%)91.509 kr.(+999,6%)142.448 kr.(+55,7%)411.974 kr.(+189,2%)
Driftsresultat-8.890 kr.-14.134 kr.(-59,0%)-10.172 kr.(+28,0%)91.509 kr.(+999,6%)52.600 kr.(-42,5%)-6.988 kr.(-113,3%)
Årets resultat-41.202 kr.-22.738 kr.(+44,8%)6.588 kr.(+129,0%)76.668 kr.(+1063,8%)38.775 kr.(-49,4%)-30.427 kr.(-178,5%)
Egenkapital53.376 kr.30.638 kr.(-42,6%)37.226 kr.(+21,5%)113.894 kr.(+206,0%)152.669 kr.(+34,0%)122.242 kr.(-19,9%)
Aktiver i alt63.376 kr.40.678 kr.(-35,8%)45.231 kr.(+11,2%)166.467 kr.(+268,0%)280.248 kr.(+68,4%)232.321 kr.(-17,1%)
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste411.974 DKK
Årets resultat-30.427 DKK
Egenkapital122.242 DKK
Aktiver i alt232.321 DKK
Gæld i alt110.079 DKK
Soliditetsgrad52,6 %
Forrentning af egenkapital-24,9 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om Line Storm Holding ApS

Line Storm Holding ApS har adresse i Kokkedal, Fredensborg Kommune og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden er registreret under catering på kontrakt og andre restaurationsaktiviteter. Virksomheden har eksisteret siden 2018. Registreret kapital er 50.000 DKK.

Catering på kontrakt og andre restaurationsaktiviteter dækker kantinedrift, hospitalsmad, ældremad, skolemad og specialcatering på faste serviceaftaler. Aktiviteten omfatter menuplanlægning, indkøb, tilberedning og daglig drift af kantiner i virksomheder, sygehuse, plejehjem, skoler og offentlige institutioner. Branchen domineres af aktører som ISS, Compass Group, Meyers og Fazer Food Services. Aktiviteten er reguleret af Fødevareloven, Fødevarestyrelsens smiley-ordning og specifikke krav til offentlig udbud under EU-udbudsdirektiverne. Mange aktører tilbyder også møde-catering, eventmad og afhentningsløsninger som supplerende ydelser ud over den faste kantinedrift.

Aktiviteten har bevæget sig gennem 3 byer og er aktuelt placeret i Kokkedal. Ved første registrering var aktiviteten anden restaurationsvirksomhed.

Line Storm Holding ApS er én af 1.214 aktive virksomheder i denne branche på landsplan.

Her finder du data om Line Storm Holding ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 11. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i FREDENSBORG Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Catering på kontrakt og andre restaurationsaktiviteter Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Catering på kontrakt og andre restaurationsaktiviteter i FREDENSBORG Kommune

CAFE PASSAGEN ApS
Fredensborg
A.S.A. Catering v/Andrawes Labeeb
Kokkedal
MG Catering v/Marcus Gunnarson
Fredensborg
BORSHOLM FORSAMLINGSHUS
Fredensborg
CAFETERIA KIK IND EGEDALSHALLEN
Kokkedal
HOVSLUND FORSAMLINGSHUS
Rødekro

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation