Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

MALERFIRMAET PER LUNDQVISTS EFTF. ApS

CVR 31596610 Aktiv

Nøgletal: CVR 31596610 - branchekode 433410 - stiftet 2008 - selskabskapital 98.040 DKK - 5-9 ansatte.

Stamdata

CVR-nummer31596610
VirksomhedsformAPS
AdresseJordbærvangen 50, 2765 Smørum
KommuneEGEDAL
Telefon40803363
Emailinfo@perlundqvist.dk
Stiftet26. juni 2008
Nuværende navn registreret1. november 2022
Registreret kapital98.040 DKK
Ansatte5-9

Branche

Branchekode433410
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent MALERFIRMAET PER LUNDQVISTS EFTF. ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (9)

LEGAL EJER (5), REVISION (1), ADM. DIR. (1)

Koncernstruktur (3)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer MALERFIRMAET PER LUNDQVISTS EFTF. ApS, og hvad MALERFIRMAET PER LUNDQVISTS EFTF. ApS ejer.

100%100% tidl.33,3% tidl.DP Holding af 2020 ApS (CVR 41245557)DP Holding af 2020 ApSCVR 41245557Per Lundqvist Holding ApS (CVR 40686592)Per Lundqvist HoldingApSCVR 40686592 (tidl.)VLV Holding ApS (CVR 40600760)VLV Holding ApSCVR 40600760 (tidl.)MALERFIRMAET PER LUNDQVISTS EFTF. ApS (CVR 31596610)MALERFIRMAET PERLUNDQVISTS EFTF. ApSCVR 31596610

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (3 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejes af (3)DP Holding af 2020 ApS (100%) · Per Lundqvist Holding ApS (100%) (tidl. ejer) · VLV Holding ApS (33,3%) (tidl. ejer)

Binavne (1)

1 alternative navne registreret
  • Europe Store ApS

Produktionsenheder (1)

Aktive i Smørum
  • MALERFIRMAET PER LUNDQVISTS EFTF. ApS Smørum

Regnskab historik 2012-2025 (14 år)

0923k2 mio3 mio 2012: 2.167.999 DKK2018: 2.768.170 DKK 2012: 503.204 DKK2013: 562.541 DKK2014: 212.099 DKK2015: 139.151 DKK2016: 250.005 DKK2017: 272.270 DKK2018: 463.132 DKK2019: 779.303 DKK2020: 671.390 DKK2021: 89.725 DKK2022: 318.361 DKK2023: 256.277 DKK2024: 220.736 DKK2025: 91.697 DKK 201220152018202120242025
Omsætning Resultat
År 202020212022202320242025
Bruttofortjeneste3,2 mio. kr.3,3 mio. kr.(+2,1%)2,9 mio. kr.(-10,2%)1,7 mio. kr.(-42,9%)2,2 mio. kr.(+31,7%)1,2 mio. kr.(-45,8%)
Driftsresultat876.833 kr.110.185 kr.(-87,4%)427.042 kr.(+287,6%)331.297 kr.(-22,4%)282.684 kr.(-14,7%)136.402 kr.(-51,7%)
Årets resultat671.390 kr.89.725 kr.(-86,6%)318.361 kr.(+254,8%)256.277 kr.(-19,5%)220.736 kr.(-13,9%)91.697 kr.(-58,5%)
Egenkapital965.187 kr.383.522 kr.(-60,3%)488.589 kr.(+27,4%)744.866 kr.(+52,5%)965.603 kr.(+29,6%)1,1 mio. kr.(+9,5%)
Aktiver i alt2,9 mio. kr.2,4 mio. kr.(-17,5%)1,5 mio. kr.(-39,2%)1,8 mio. kr.(+21,4%)1,7 mio. kr.(-4,5%)1,8 mio. kr.(+6,6%)
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste1.201.616 DKK
Årets resultat91.697 DKK
Egenkapital1.057.300 DKK
Aktiver i alt1.803.922 DKK
Gæld i alt746.622 DKK
Soliditetsgrad58,6 %
Forrentning af egenkapital8,7 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om MALERFIRMAET PER LUNDQVISTS EFTF. ApS

MALERFIRMAET PER LUNDQVISTS EFTF. ApS har adresse i Smørum, Egedal Kommune og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden er registreret under maleraktiviteter. Virksomheden har eksisteret siden 2008. Registreret kapital er 98.040 DKK. Personalet udgør mellem 5 og 9 medarbejdere.

Maleraktiviteter dækker malermestre og malervirksomheder, der udfører ind- og udvendigt malerarbejde, tapetsering, gulvbehandling og specialopgaver som facademaling og industrimaling. Aktiviteten omfatter både private bolighus, erhvervsbyggerier, offentlige bygninger og industrielle anlæg. Branchen består af mindre malermestre, enkeltmandsfirmaer og større malervirksomheder med flere ansatte. Aktørerne er typisk medlemmer af Danske Malermestre eller Malerforbundet. Faget kræver svendebrev som maler, og arbejdet skal overholde Arbejdstilsynets krav om sikker håndtering af opløsningsmidler, malingsstænk og bly i ældre malingsprodukter. Honorar er typisk per kvm, time eller fastpris.

MALERFIRMAET PER LUNDQVIST ApS skiftede navn i 2022 til det nuværende. Fra 1 ansatte i 2009 har virksomheden udvidet til 3 i 2018.

MALERFIRMAET PER LUNDQVISTS EFTF. ApS er én af 4.167 aktive virksomheder i denne branche på landsplan.

Her finder du data om MALERFIRMAET PER LUNDQVISTS EFTF. ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur, binavne.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 10. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i EGEDAL Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Maleraktiviteter Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Maleraktiviteter i EGEDAL Kommune

John Jørgensen Malermester / Birkedal Ridecenter
Ølstykke
EGEDAL MALERFIRMA ApS
Stenløse
HILLERØD MALERFIRMA ApS
Stenløse
Malerfirmaet Lystbæk ApS
Ølstykke
Malerfirmaet MGA A/S
Smørum
Kasa Maler-Entreprise ApS
Stenløse

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation