Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

NICO-MALU HOLDING ApS

CVR 24230198 Aktiv

Nøgletal: CVR 24230198 - branchekode 642120 - stiftet 1999 - selskabskapital 145.000 DKK.

Stamdata

CVR-nummer24230198
VirksomhedsformAPS
AdresseFrisersvej 2B, 2920 Charlottenlund
KommuneGENTOFTE
Telefon20444936
Emailmp@hea.dk
Stiftet25. maj 1999
Registreret kapital145.000 DKK
AnsatteIkke oplyst
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode642120
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent NICO-MALU HOLDING ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (7)

DIREKTØR (3), LEGAL EJER (3), STIFTERE (1)

Koncernstruktur (4)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer NICO-MALU HOLDING ApS, og hvad NICO-MALU HOLDING ApS ejer.

100%100%100% tidl.100% tidl.Egon & MP Holding ApS (CVR 46175166)Egon & MP Holding ApSCVR 46175166NICO-MALU HOLDING ApS (CVR 24230198)NICO-MALU HOLDING ApSCVR 24230198PEDERSEN OG DALSGAARD A/S (CVR 28452314)PEDERSEN OG DALSGAARDA/SCVR 28452314HJALLESE EJENDOMSSELSKAB ApS (CVR 20229039)HJALLESEEJENDOMSSELSKAB ApSCVR 20229039 (ophørt)LINDVED EJENDOMSSELSKAB ApS (CVR 11881785)LINDVEDEJENDOMSSELSKAB ApSCVR 11881785 (ophørt)

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (4 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejes af (1)Egon & MP Holding ApS (100%)
Ejer (3)PEDERSEN OG DALSGAARD A/S (100%) · LINDVED EJENDOMSSELSKAB ApS (100%) (ophørt) · HJALLESE EJENDOMSSELSKAB ApS (100%) (ophørt)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Hørsholm
  • NICO-MALU HOLDING ApS Hørsholm

Regnskab historik 2012-2026 (15 år)

-460k3 mio7 mio11 mio 2012: 153.372 DKK2013: 354.717 DKK2014: 333.679 DKK2015: 756.497 DKK2016: 1.936.828 DKK2017: 105.658 DKK2018: 394.235 DKK2019: 565.917 DKK2020: 11.343.639 DKK2021: -460.243 DKK2022: -171.641 DKK2023: 653.230 DKK2024: 259.774 DKK2025: 303.145 DKK2026: 33.304 DKK 201220152018202120242026
Omsætning Resultat
År 202120222023202420252026
Bruttofortjeneste-8.750 kr.-18.499 kr.(-111,4%)-10.067 kr.(+45,6%)-10.317 kr.(-2,5%)-14.391 kr.(-39,5%)-231.830 kr.(-1510,9%)
Driftsresultat--18.499 kr.----
Årets resultat-460.243 kr.-171.641 kr.(+62,7%)653.230 kr.(+480,6%)259.774 kr.(-60,2%)303.145 kr.(+16,7%)33.304 kr.(-89,0%)
Egenkapital19,9 mio. kr.19,6 mio. kr.(-1,1%)19,7 mio. kr.(+0,3%)19,9 mio. kr.(+1,0%)19,7 mio. kr.(-1,0%)16,3 mio. kr.(-17,0%)
Aktiver i alt19,9 mio. kr.19,7 mio. kr.(-1,2%)19,9 mio. kr.(+1,0%)22,2 mio. kr.(+11,9%)20,5 mio. kr.(-7,6%)16,6 mio. kr.(-19,2%)
Seneste år (2026) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste-231.830 DKK
Årets resultat33.304 DKK
Egenkapital16.335.751 DKK
Aktiver i alt16.602.473 DKK
Gæld i alt266.722 DKK
Soliditetsgrad98,4 %
Forrentning af egenkapital0,2 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om NICO-MALU HOLDING ApS

NICO-MALU HOLDING ApS har adresse i Charlottenlund, Gentofte Kommune og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden er registreret under ikke-finansielle holdingselskaber. Virksomheden har eksisteret siden 1999. Registreret kapital er 145.000 DKK.

Ikke-finansielle holdingselskaber ejer og forvalter aktier eller andele i datterselskaber inden for produktion, handel eller service uden selv at drive operationel virksomhed. Aktiviteten består typisk af strategisk ejerskab, koordinering af koncernens datterselskaber, kapitalforvaltning og styring af kapitalstruktur. Strukturen anvendes ofte af danske erhvervsdrivende familier til at samle virksomhedsejerskab i et juridisk retssubjekt, hvilket forenkler beskatning, arvefølge og generationsskifte. Mange holdingselskaber har ingen ansatte selv og leverer ikke services til eksterne kunder. De er ikke underlagt finansielt tilsyn, men skal følge Selskabsloven og Årsregnskabsloven samt afgive årsrapport efter koncernens regnskabsklasse.

Aktiviteten har bevæget sig gennem 3 byer og er aktuelt placeret i Charlottenlund.

NICO-MALU HOLDING ApS er én af 126.089 aktive virksomheder i denne branche på landsplan.

Her finder du data om NICO-MALU HOLDING ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 6. oktober 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i GENTOFTE Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Ikke-finansielle holdingselskaber Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Ikke-finansielle holdingselskaber i GENTOFTE Kommune

Papfiskens Pengetank ApS
Hellerup
DINO PATTI HOLDING ApS
Hellerup
ApS KBUS 8 NR. 2462
Charlottenlund
TRIMCO HOLDING ApS
Hellerup
AMAZONE SONGS ApS
Charlottenlund
CHRISTIANSRO INVEST ApS
Hellerup

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation