Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

PALLE ENEVOLDSEN HOLDING ApS

CVR 32288294 Aktiv

Nøgletal: CVR 32288294 - branchekode 649910 - stiftet 2009 - selskabskapital 125.000 DKK.

Stamdata

CVR-nummer32288294
VirksomhedsformAPS
AdresseSandmosevej 58, 8270 Højbjerg
KommuneAARHUS
Telefon40185838
Stiftet30. juni 2009
Registreret kapital125.000 DKK
AnsatteIkke oplyst

Branche

Branchekode649910
Sekundær brancheArkitektaktiviteter
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent PALLE ENEVOLDSEN HOLDING ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (3)

STIFTERE (1), DIREKTØR (1), LEGAL EJER (1)

Koncernstruktur (2)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer PALLE ENEVOLDSEN HOLDING ApS, og hvad PALLE ENEVOLDSEN HOLDING ApS ejer.

50%100% tidl.PALLE ENEVOLDSEN HOLDING ApS (CVR 32288294)PALLE ENEVOLDSENHOLDING ApSCVR 32288294RESTAURANT VARNA ApS (CVR 32766943)RESTAURANT VARNA ApSCVR 32766943WHPE EVENT ApS (CVR 32769837)WHPE EVENT ApSCVR 32769837 (ophørt)

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (2 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejer (2)RESTAURANT VARNA ApS (50%) · WHPE EVENT ApS (100%) (ophørt)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Højbjerg
  • PALLE ENEVOLDSEN HOLDING ApS Højbjerg

Regnskab historik 2012-2026 (14 år)

-1 mio-289k849k2 mio 2012: -268.061 DKK2014: 89.504 DKK2015: 1.412.497 DKK2016: 1.620.030 DKK2017: 1.338.114 DKK2018: -1.425.967 DKK2019: 925.146 DKK2020: 393.180 DKK2021: 1.985.918 DKK2022: -148.735 DKK2023: 716.683 DKK2024: 522.592 DKK2025: 359.881 DKK2026: 75.142 DKK 201220162019202220252026
Omsætning Resultat
År 202120222023202420252026
Bruttofortjeneste-46.626 kr.-25.225 kr.(+45,9%)-54.410 kr.(-115,7%)-100.870 kr.(-85,4%)-21.500 kr.(+78,7%)-18.852 kr.(+12,3%)
Driftsresultat-63.791 kr.-25.225 kr.(+60,5%)-54.410 kr.(-115,7%)-100.870 kr.(-85,4%)-21.500 kr.(+78,7%)-18.852 kr.(+12,3%)
Årets resultat2,0 mio. kr.-148.735 kr.(-107,5%)716.683 kr.(+581,9%)522.592 kr.(-27,1%)359.881 kr.(-31,1%)75.142 kr.(-79,1%)
Egenkapital5,5 mio. kr.5,3 mio. kr.(-3,8%)1,7 mio. kr.(-67,2%)1,7 mio. kr.(-3,2%)2,0 mio. kr.(+17,9%)1,9 mio. kr.(-4,7%)
Aktiver i alt6,0 mio. kr.5,7 mio. kr.(-4,5%)2,2 mio. kr.(-61,9%)3,7 mio. kr.(+70,1%)2,3 mio. kr.(-36,4%)2,0 mio. kr.(-13,0%)
Seneste år (2026) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste-18.852 DKK
Årets resultat75.142 DKK
Egenkapital1.877.871 DKK
Aktiver i alt2.043.384 DKK
Gæld i alt165.513 DKK
Soliditetsgrad91,9 %
Forrentning af egenkapital4,0 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om PALLE ENEVOLDSEN HOLDING ApS

PALLE ENEVOLDSEN HOLDING ApS har adresse i Højbjerg, Aarhus Kommune og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden er registreret under investering for egen regning. Virksomheden har eksisteret siden 2009. Registreret kapital er 125.000 DKK.

Investering for egen regning dækker virksomheder, der investerer egne midler i værdipapirer, ejendomme eller andre aktiver med henblik på afkast frem for handel for andres regning. Mange selskaber i branchen er holding- eller investeringsselskaber etableret af privatpersoner til at samle privat formue under et skattemæssigt fordelagtigt selskab. Aktiviteten omfatter typisk værdipapirhandel, fondsinvestering, ejendomsinvestering og private equity-deltagelser. Selskaberne er ikke under Finanstilsynets tilsyn, da de ikke yder finansiel rådgivning eller modtager indlån. Beskatning følger selskabsskatteloven med 22 procent selskabsskat på realiserede gevinster.

Ved første registrering var aktiviteten investeringsselskaber.

PALLE ENEVOLDSEN HOLDING ApS er én af 9.206 aktive virksomheder i denne branche på landsplan.

Her finder du data om PALLE ENEVOLDSEN HOLDING ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 11. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i AARHUS Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Investering for egen regning Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Investering for egen regning i AARHUS Kommune

PANTEBREVSSELSKABET AF 1.4.1992 A/S
Aarhus C
CHARLOTTE HASSE HOLDING ApS
Egå
THORUP HOLDING, AARHUS A/S
Lystrup
WIND POWER INVEST A/S
Aarhus N
CBM INVEST ApS
Risskov
SEFAAC HOLDING ApS
Aarhus C

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation