Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

PER KURE INVEST ApS

CVR 12065191 Aktiv

Nøgletal: CVR 12065191 - branchekode 642120 - stiftet 1988.

Stamdata

CVR-nummer12065191
VirksomhedsformAPS
AdresseSolvænget 7, 7120 Vejle Øst
KommuneVEJLE
Stiftet1. april 1988
AnsatteIkke oplyst
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode642120
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent PER KURE INVEST ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (6)

DIREKTØR (3), REVISION (2), LEGAL EJER (1)

Koncernstruktur (2)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer PER KURE INVEST ApS, og hvad PER KURE INVEST ApS ejer.

50% tidl.50% tidl.PER KURE INVEST ApS (CVR 12065191)PER KURE INVEST ApSCVR 12065191Danmarksgade 63, Frederikshavn ApS (CVR 37867527)Danmarksgade 63,Frederikshavn ApSCVR 37867527 (ophørt)Vidtskuevej 20, Vejle ApS (CVR 30831144)Vidtskuevej 20, VejleApSCVR 30831144 (ophørt)

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (2 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejer (2)Danmarksgade 63, Frederikshavn ApS (50%) (ophørt) · Vidtskuevej 20, Vejle ApS (50%) (ophørt)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Vejle Øst
  • PER KURE INVEST ApS Vejle Øst

Regnskab historik 2012-2026 (15 år)

-2 mio-670k681k2 mio 2012: 797.686 DKK2013: 1.177.476 DKK2014: 0 DKK2015: 0 DKK2016: 54.860 DKK2017: 2.031.596 DKK2018: -899.067 DKK2019: 53.167 DKK2020: -2.020.882 DKK2021: 444.455 DKK2022: -201.313 DKK2023: 124.832 DKK2024: 301.938 DKK2025: -66.984 DKK2026: 445.838 DKK 201220152018202120242026
Omsætning Resultat
År 202120222023202420252026
Bruttofortjeneste-13.838 kr.-11.172 kr.(+19,3%)-12.762 kr.(-14,2%)-12.629 kr.(+1,0%)-12.410 kr.(+1,7%)-13.782 kr.(-11,1%)
Driftsresultat-13.838 kr.-11.172 kr.(+19,3%)-12.762 kr.(-14,2%)-12.629 kr.(+1,0%)-12.410 kr.(+1,7%)-13.782 kr.(-11,1%)
Årets resultat444.455 kr.-201.313 kr.(-145,3%)124.832 kr.(+162,0%)301.938 kr.(+141,9%)-66.984 kr.(-122,2%)445.838 kr.(+765,6%)
Egenkapital1,6 mio. kr.1,3 mio. kr.(-19,3%)1,3 mio. kr.(-2,1%)1,4 mio. kr.(+10,1%)1,3 mio. kr.(-10,4%)1,7 mio. kr.(+30,3%)
Aktiver i alt1,8 mio. kr.1,4 mio. kr.(-18,1%)1,3 mio. kr.(-10,3%)1,5 mio. kr.(+15,3%)1,3 mio. kr.(-14,0%)1,8 mio. kr.(+37,7%)
Seneste år (2026) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste-13.782 DKK
Årets resultat445.838 DKK
Egenkapital1.657.305 DKK
Aktiver i alt1.765.714 DKK
Gæld i alt108.409 DKK
Soliditetsgrad93,9 %
Forrentning af egenkapital26,9 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om PER KURE INVEST ApS

PER KURE INVEST ApS (anpartsselskab) i Vejle Øst, Vejle Kommune. Hovedbranchen er ikke-finansielle holdingselskaber. Stiftet 1988.

Ikke-finansielle holdingselskaber ejer og forvalter aktier eller andele i datterselskaber inden for produktion, handel eller service uden selv at drive operationel virksomhed. Aktiviteten består typisk af strategisk ejerskab, koordinering af koncernens datterselskaber, kapitalforvaltning og styring af kapitalstruktur. Strukturen anvendes ofte af danske erhvervsdrivende familier til at samle virksomhedsejerskab i et juridisk retssubjekt, hvilket forenkler beskatning, arvefølge og generationsskifte. Mange holdingselskaber har ingen ansatte selv og leverer ikke services til eksterne kunder. De er ikke underlagt finansielt tilsyn, men skal følge Selskabsloven og Årsregnskabsloven samt afgive årsrapport efter koncernens regnskabsklasse.

Sektoren omfatter 125.908 aktive aktører i Danmark.

Her finder du data om PER KURE INVEST ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 10. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i VEJLE Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Ikke-finansielle holdingselskaber Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Ikke-finansielle holdingselskaber i VEJLE Kommune

ROSENKILDE ApS
Vejle
AMHEDEGAARD HOLDING ApS
Randbøl
VGP Park Vejle 2 ApS
Vejle
L.D.J. HOLDING ApS
Vejle
KOMPLEMENTARSELSKABET TORVEGADE 28. VEJLE ApS
Vejle
LB AF 1. SEPTEMBER 1998 ApS
Viuf

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation