Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

PMO Byg ApS

CVR 39706849 Aktiv

Nøgletal: CVR 39706849 - branchekode 433200 - stiftet 2018 - selskabskapital 99.500 DKK - 2-4 ansatte.

Stamdata

CVR-nummer39706849
VirksomhedsformAPS
AdresseNørre Boulevard 62, 8900 Randers C
KommuneRANDERS
Telefon30127447
EmailGoj-peter@mail.dk
Stiftet4. juli 2018
Registreret kapital99.500 DKK
Ansatte2-4
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode433200
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent PMO Byg ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (5)

LEGAL EJER (3), STIFTERE (1), DIREKTØR (1)

Koncernstruktur (3)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer PMO Byg ApS, og hvad PMO Byg ApS ejer.

50%33,3%100% tidl.Niclas S. Frederiksen Holding ApS (CVR 36737123)Niclas S. FrederiksenHolding ApSCVR 36737123PMO Byg Holding ApS (CVR 40660798)PMO Byg Holding ApSCVR 40660798 (ophørt)PMO Byg ApS (CVR 39706849)PMO Byg ApSCVR 39706849

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (3 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejes af (2)PMO Byg Holding ApS (50%) · Niclas S. Frederiksen Holding ApS (33,3%)
Ejer (1)PMO Byg Holding ApS (100%) (ophørt)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Randers C
  • PMO Byg ApS Randers C

Regnskab historik 2019-2026 (8 år)

-223k76k375k674k 2019: 379.262 DKK2020: 411.862 DKK2021: 674.314 DKK2022: 622.464 DKK2023: -155.045 DKK2024: 193.624 DKK2025: 142.622 DKK2026: -223.428 DKK 20192021202320252026
Omsætning Resultat
År 202120222023202420252026
Bruttofortjeneste3,1 mio. kr.3,6 mio. kr.(+14,0%)4,4 mio. kr.(+23,3%)5,2 mio. kr.(+18,0%)4,9 mio. kr.(-5,0%)4,2 mio. kr.(-15,3%)
Driftsresultat881.275 kr.818.942 kr.(-7,1%)-162.072 kr.(-119,8%)294.399 kr.(+281,6%)214.725 kr.(-27,1%)-238.690 kr.(-211,2%)
Årets resultat674.314 kr.622.464 kr.(-7,7%)-155.045 kr.(-124,9%)193.624 kr.(+224,9%)142.622 kr.(-26,3%)-223.428 kr.(-256,7%)
Egenkapital1,4 mio. kr.807.635 kr.(-41,7%)152.590 kr.(-81,1%)346.214 kr.(+126,9%)295.212 kr.(-14,7%)71.784 kr.(-75,7%)
Aktiver i alt2,4 mio. kr.2,0 mio. kr.(-18,0%)1,9 mio. kr.(-5,2%)1,3 mio. kr.(-31,2%)1,4 mio. kr.(+10,7%)1,2 mio. kr.(-15,9%)
Seneste år (2026) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste4.178.451 DKK
Årets resultat-223.428 DKK
Egenkapital71.784 DKK
Aktiver i alt1.188.323 DKK
Gæld i alt1.116.539 DKK
Soliditetsgrad6,0 %
Forrentning af egenkapital-311,3 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om PMO Byg ApS

PMO Byg ApS driver aktivitet som anpartsselskab i Randers C, Randers Kommune. Aktiviteten ligger inden for tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter. Stiftelsesåret er 2018. Selskabskapitalen udgør 99.500 DKK. Antal ansatte er mellem 2 og 4.

Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter omfatter opbygning, installation og vedligehold af konstruktioner i træ samt finsnedkerarbejde til bygninger. Arbejdet kan omfatte montage af tagkonstruktioner, gulve, døre, vinduer, indvendige skillevægge og specialfremstillede møbler. Branchen består af både enkeltmandsfirmaer, mindre håndværkervirksomheder og større entreprenørselskaber, der arbejder med både private og erhvervsmæssige byggerier. Tømrere skal følge Bygningsreglementet, Arbejdstilsynets regler om byggepladser og brandsikkerhed. Mange er medlem af Dansk Byggeri og indgår i lokale håndværkernetværk.

I Danmark er der 15.143 aktive aktører inden for tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter.

Her finder du data om PMO Byg ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 11. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i RANDERS Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter i RANDERS Kommune

VINTHER OG LASSEN A/S
Randers NV
PVR Montage v/Peter Værnhøj Rasmussen
Randers SV
EO Gravning ApS
Randers SV
HA BYG A/S
Spentrup
KORREBORGS EFTF. ApS
Randers NØ
Jebjerg Snedker & Tømrerforretning v/Thorsten T. Jensen
Langå

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation