Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

R.B.S. HOLDING ApS

CVR 33771959 Aktiv

Nøgletal: CVR 33771959 - branchekode 642120 - stiftet 2011.

Stamdata

CVR-nummer33771959
VirksomhedsformAPS
AdresseRomancevej 16, 2730 Herlev
KommuneHERLEV
Stiftet24. juni 2011
AnsatteIkke oplyst

Branche

Branchekode642120
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent R.B.S. HOLDING ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (3)

STIFTERE (1), DIREKTØR (1), LEGAL EJER (1)

Koncernstruktur (9)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer R.B.S. HOLDING ApS, og hvad R.B.S. HOLDING ApS ejer.

100%100%100%100%100%10%R.B.S. HOLDING ApS (CVR 33771959)R.B.S. HOLDING ApSCVR 33771959APERITAS ApS (CVR 35827196)APERITAS ApSCVR 35827196KLOAKFIRMAET ApS (CVR 32342108)KLOAKFIRMAET ApSCVR 32342108Parkering 2600 ApS (CVR 46667646)Parkering 2600 ApSCVR 46667646Parkering 2880 ApS (CVR 45168301)Parkering 2880 ApSCVR 45168301R.B.S. EJENDOMME ApS (CVR 33880405)R.B.S. EJENDOMME ApSCVR 33880405Venøgade 14 Parkeringskælder ApS (CVR 42277177)Venøgade 14Parkeringskælder ApSCVR 42277177

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (9 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejer (9)R.B.S. EJENDOMME ApS (100%) · Venøgade 14 Parkeringskælder ApS (100%) · Parkering 2880 ApS (100%) · Parkering 2600 ApS (100%) · KLOAKFIRMAET ApS (100%) · APERITAS ApS (10%) · Undgårotten ApS (100%) (ophørt) · KLOAKENTREPRISE ApS (50%) (ophørt) · Flying BizKit ApS (5%) (ophørt)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Herlev

Regnskab historik 2012-2025 (14 år)

02 mio4 mio6 mio 2012: 2.112.769 DKK2013: 1.844.164 DKK2014: 1.225.095 DKK2015: 3.786.030 DKK2016: 4.560.858 DKK2017: 4.343.920 DKK2018: 2.721.448 DKK2019: 1.720.407 DKK2020: 5.599.031 DKK2021: 5.228.518 DKK2022: 3.946.285 DKK2023: 4.916.692 DKK2024: 2.534.988 DKK2025: 3.082.419 DKK 201220152018202120242025
Omsætning Resultat
År 202020212022202320242025
Bruttofortjeneste---32.810 kr.-18.438 kr.(+43,8%)-23.656 kr.(-28,3%)-21.662 kr.(+8,4%)
Driftsresultat5,6 mio. kr.5,2 mio. kr.(-7,6%)----
Årets resultat5,6 mio. kr.5,2 mio. kr.(-6,6%)3,9 mio. kr.(-24,5%)4,9 mio. kr.(+24,6%)2,5 mio. kr.(-48,4%)3,1 mio. kr.(+21,6%)
Egenkapital22,2 mio. kr.27,3 mio. kr.(+23,0%)29,1 mio. kr.(+6,5%)33,9 mio. kr.(+16,5%)36,3 mio. kr.(+7,1%)37,7 mio. kr.(+3,8%)
Aktiver i alt22,5 mio. kr.27,3 mio. kr.(+21,2%)29,1 mio. kr.(+6,5%)33,9 mio. kr.(+16,5%)36,4 mio. kr.(+7,3%)37,8 mio. kr.(+4,0%)
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste-21.662 DKK
Årets resultat3.082.419 DKK
Egenkapital37.689.010 DKK
Aktiver i alt37.841.396 DKK
Gæld i alt152.386 DKK
Soliditetsgrad99,6 %
Forrentning af egenkapital8,2 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om R.B.S. HOLDING ApS

R.B.S. HOLDING ApS (anpartsselskab) har adresse i Herlev. Hovedbranchen er ikke-finansielle holdingselskaber. Stiftet 2011.

Ikke-finansielle holdingselskaber ejer og forvalter aktier eller andele i datterselskaber inden for produktion, handel eller service uden selv at drive operationel virksomhed. Aktiviteten består typisk af strategisk ejerskab, koordinering af koncernens datterselskaber, kapitalforvaltning og styring af kapitalstruktur. Strukturen anvendes ofte af danske erhvervsdrivende familier til at samle virksomhedsejerskab i et juridisk retssubjekt, hvilket forenkler beskatning, arvefølge og generationsskifte. Mange holdingselskaber har ingen ansatte selv og leverer ikke services til eksterne kunder. De er ikke underlagt finansielt tilsyn, men skal følge Selskabsloven og Årsregnskabsloven samt afgive årsrapport efter koncernens regnskabsklasse.

Sektoren omfatter 125.864 aktive aktører i Danmark.

Her finder du data om R.B.S. HOLDING ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 11. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i HERLEV Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Ikke-finansielle holdingselskaber Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Ikke-finansielle holdingselskaber i HERLEV Kommune

Nybroe Holding LN ApS
Herlev
Dennis Kastrup Holding ApS
Herlev
WARMDAHL HOLDING ApS
Herlev
KG42 ApS
Herlev
HENRIK LADEWIG HOLDING ApS
Herlev
KNARDRUP HOLDING ApS
Herlev

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation