Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

RESEN HOLDING ApS

CVR 35237224 Aktiv

Nøgletal: CVR 35237224 - branchekode 711220 - stiftet 2013 - selskabskapital 80.000 DKK.

Stamdata

CVR-nummer35237224
VirksomhedsformAPS
AdresseLøvspringsvej 4C, 2., tv, 2920 Charlottenlund
KommuneGENTOFTE
Telefon41824686
Emailprs@resen.dk
Stiftet1. maj 2013
Registreret kapital80.000 DKK
AnsatteIkke oplyst
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode711220
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent RESEN HOLDING ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (3)

STIFTERE (1), ADM. DIR. (1), LEGAL EJER (1)

Koncernstruktur (4)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer RESEN HOLDING ApS, og hvad RESEN HOLDING ApS ejer.

100%100% tidl.33,3% tidl.15% tidl.RESEN HOLDING ApS (CVR 35237224)RESEN HOLDING ApSCVR 35237224Resen Consulting ApS (CVR 39758687)Resen Consulting ApSCVR 39758687Boviwalk ApS (CVR 41602325)Boviwalk ApSCVR 41602325 (ophørt)RESEN WAVES ApS (CVR 21649880)RESEN WAVES ApSCVR 21649880 (ophørt)ZenzeTech ApS (CVR 41657219)ZenzeTech ApSCVR 41657219 (ophørt)

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (4 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejer (4)Resen Consulting ApS (100%) · RESEN WAVES ApS (100%) (ophørt) · Boviwalk ApS (33,3%) (ophørt) · ZenzeTech ApS (15%) (ophørt)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Frederiksværk
  • RESEN HOLDING ApS Frederiksværk

Regnskab historik 2014-2025 (12 år)

-2 mio-652k773k2 mio 2014: -55.289 DKK2015: -2.050 DKK2016: -507.420 DKK2017: -2.078.241 DKK2018: 2.199.137 DKK2019: 1.294.811 DKK2020: 554.140 DKK2021: -1.717.392 DKK2022: 18.415 DKK2023: 55.047 DKK2024: -30.028 DKK2025: -15.411 DKK 20142017202020232025
Omsætning Resultat
År 202020212022202320242025
Omsætning-----0 kr.
Bruttofortjeneste-32.156 kr.-1,2 mio. kr.(-3508,3%)114.524 kr.(+109,9%)73.025 kr.(-36,2%)-17.424 kr.(-123,9%)-15.411 kr.(+11,6%)
Driftsresultat-32.156 kr.-1,2 mio. kr.(-3508,3%)114.524 kr.(+109,9%)73.025 kr.(-36,2%)-17.424 kr.(-123,9%)-15.411 kr.(+11,6%)
Årets resultat554.140 kr.-1,7 mio. kr.(-409,9%)18.415 kr.(+101,1%)55.047 kr.(+198,9%)-30.028 kr.(-154,5%)-15.411 kr.(+48,7%)
Egenkapital1,4 mio. kr.-312.304 kr.(-122,2%)-293.889 kr.(+5,9%)-238.842 kr.(+18,7%)-268.870 kr.(-12,6%)-284.281 kr.(-5,7%)
Aktiver i alt1,8 mio. kr.105.059 kr.(-94,2%)131.475 kr.(+25,1%)182.687 kr.(+39,0%)18.532 kr.(-89,9%)6.408 kr.(-65,4%)
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Omsætning0 DKK
Bruttofortjeneste-15.411 DKK
Årets resultat-15.411 DKK
Egenkapital-284.281 DKK
Aktiver i alt6.408 DKK
Gæld i alt290.689 DKK
Soliditetsgrad-4.436,4 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om RESEN HOLDING ApS

RESEN HOLDING ApS er et anpartsselskab i Charlottenlund, Gentofte Kommune. Branchen er rådgivende ingeniøraktiviteter inden for produktions- og maskinteknik. Selskabet blev stiftet i 2013. Kapitalen er 80.000 DKK.

Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for produktions- og maskinteknik dækker ingeniørfirmaer, der specialiserer sig i industrielle anlæg, maskindesign, automation, robotteknologi og produktionsoptimering. Aktiviteten omfatter design af produktionslinjer, simuleringer, valg af maskiner, integration af PLC-styring og rådgivning om Industri 4.0-løsninger. Branchen består både af store internationale ingeniørhuse og mindre specialiserede konsulenter med dyb fagteknisk viden. Aktørerne er typisk medlemmer af Foreningen af Rådgivende Ingeniører (FRI) eller IDA. Rådgivning følger ABR 18 ved B2B-aftaler. Honoraret afhænger af projektets omfang, kompleksitet og produktionsanlæggets størrelse.

Virksomheden har haft adresse i 6 forskellige byer og er nu i Charlottenlund.

Branchen tæller 2.390 aktive virksomheder i Danmark.

Her finder du data om RESEN HOLDING ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 11. september 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i GENTOFTE Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for produktions- og maskinteknik Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for produktions- og maskinteknik i GENTOFTE Kommune

DANSK PRODUKT- OG TEKNOLOGIUDVIKLING ApS
Charlottenlund
Penta Consult
Klampenborg
Boisen Iskurser & Kunst
Hellerup
Dublix Technology ApS
Gentofte
Almegaard Rådgivende Ingeniører ApS
Gentofte
BRUUN V/JENS BRUUN
Hellerup

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation