Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

SAMVÆRK Entreprise ApS

CVR 42191809 Aktiv

Nøgletal: CVR 42191809 - branchekode 410000 - stiftet 2021 - selskabskapital 40.000 DKK.

Stamdata

CVR-nummer42191809
VirksomhedsformAPS
AdresseBryggergade 4E, 2., th, 7400 Herning
KommuneHERNING
Telefon24478292
Emailbrian@wm-nordic.dk
Stiftet4. marts 2021
Nuværende navn registreret26. maj 2025
Registreret kapital40.000 DKK
AnsatteIkke oplyst
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode410000
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent SAMVÆRK Entreprise ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (6)

DIREKTØR (3), LEGAL EJER (3)

Koncernstruktur (3)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer SAMVÆRK Entreprise ApS, og hvad SAMVÆRK Entreprise ApS ejer.

100%50% tidl.50% tidl.SAMVÆRK Holding ApS (CVR 45612082)SAMVÆRK Holding ApSCVR 45612082B. Mølgaard Holding ApS (CVR 42178896)B. Mølgaard HoldingApSCVR 42178896 (tidl.)J. Siim Holding ApS (CVR 42178829)J. Siim Holding ApSCVR 42178829 (tidl.)SAMVÆRK Entreprise ApS (CVR 42191809)SAMVÆRK Entreprise ApSCVR 42191809

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (3 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejes af (3)SAMVÆRK Holding ApS (100%) · J. Siim Holding ApS (50%) (tidl. ejer) · B. Mølgaard Holding ApS (50%) (tidl. ejer)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Herning
  • SAMVÆRK Entreprise ApS Herning

Regnskab historik 2022-2026 (5 år)

0181k361k542k 2022: 107.694 DKK2023: 542.094 DKK2024: 147.987 DKK2025: 66.546 DKK2026: 90.816 DKK 20222023202420252026
Omsætning Resultat
År 20222023202420252026
Bruttofortjeneste379.499 kr.848.825 kr.(+123,7%)363.423 kr.(-57,2%)322.386 kr.(-11,3%)362.548 kr.(+12,5%)
Driftsresultat182.435 kr.700.535 kr.(+284,0%)197.903 kr.(-71,7%)117.166 kr.(-40,8%)118.594 kr.(+1,2%)
Årets resultat107.694 kr.542.094 kr.(+403,4%)147.987 kr.(-72,7%)66.546 kr.(-55,0%)90.816 kr.(+36,5%)
Egenkapital147.694 kr.689.788 kr.(+367,0%)577.775 kr.(-16,2%)644.321 kr.(+11,5%)735.137 kr.(+14,1%)
Aktiver i alt2,0 mio. kr.1,7 mio. kr.(-13,5%)1,9 mio. kr.(+8,6%)1,9 mio. kr.(+2,4%)2,3 mio. kr.(+20,4%)
Seneste år (2026) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste362.548 DKK
Årets resultat90.816 DKK
Egenkapital735.137 DKK
Aktiver i alt2.306.346 DKK
Gæld i alt1.571.209 DKK
Soliditetsgrad31,9 %
Forrentning af egenkapital12,4 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om SAMVÆRK Entreprise ApS

SAMVÆRK Entreprise ApS driver aktivitet som anpartsselskab med hjemsted i Herning. Aktiviteten ligger inden for opførelse af bygninger. Stiftelsesåret er 2021. Selskabskapitalen udgør 40.000 DKK.

Opførelse af bygninger dækker totalentreprenører, hovedentreprenører og byggeselskaber, der opfører nye boligbyggerier, erhvervsbyggerier og industribyggerier. Aktiviteten omfatter projektledelse, koordination af underentreprenører, indkøb af materialer og overholdelse af tidsplaner og byggebudget. Branchen består af både store nationale entreprenører som NCC, Per Aarsleff og MT Højgaard samt mindre lokale byggevirksomheder. Aktørerne er typisk medlemmer af Dansk Byggeri. Aktiviteten er reguleret af Bygningsreglementet, Planloven, Arbejdsmiljøloven og lokalplaner. Kontraktforhold reguleres typisk af AB 18, ABT 18 eller ABR 18 for henholdsvis fag-, total- og rådgiveraftaler.

Indtil 2025 var virksomheden registreret som WM Nordic ApS.

I Danmark er der 4.013 aktive aktører inden for opførelse af bygninger.

Her finder du data om SAMVÆRK Entreprise ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 11. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i HERNING Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Opførelse af bygninger Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Opførelse af bygninger i HERNING Kommune

BYGGEFIRMAET MOGENS LUND A/S
Herning
VOJK ApS
Herning
M&T Totalentreprise A/S
Herning
Jysk Erhverv & Råhus A/S
Herning
A/S OLE ANDERSEN. INGENIØR- OG ENTREPRENØRFIRMA
Herning
C. LAMBÆK ApS
Herning

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation