Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

SG-TECH ApS

CVR 31579449 Aktiv

Nøgletal: CVR 31579449 - branchekode 692000 - stiftet 2008 - selskabskapital 125.000 DKK - 2-4 ansatte.

Stamdata

CVR-nummer31579449
VirksomhedsformAPS
AdresseNordgade 39, 5762 Vester Skerninge
KommuneSVENDBORG
Telefon40542518
Emailsofus@sgtech.dk
Stiftet26. juni 2008
Registreret kapital125.000 DKK
Ansatte2-4
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode692000
Sekundær brancheComputerprogrammering
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent SG-TECH ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (3)

STIFTERE (1), DIREKTØR (1), LEGAL EJER (1)

Koncernstruktur (1)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer SG-TECH ApS, og hvad SG-TECH ApS ejer.

100%GRUNDSOE HOLDING ApS (CVR 33372094)GRUNDSOE HOLDING ApSCVR 33372094SG-TECH ApS (CVR 31579449)SG-TECH ApSCVR 31579449

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (1 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejes af (1)GRUNDSOE HOLDING ApS (100%)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Vester Skerninge
  • SG-TECH ApS Vester Skerninge

Regnskab historik 2012-2025 (14 år)

-176k57k291k525k 2012: 171.515 DKK2013: 104.314 DKK2014: -69.553 DKK2015: 345.586 DKK2016: 190.229 DKK2017: 183.355 DKK2018: 5.097 DKK2019: 524.662 DKK2020: 336.423 DKK2021: 256.814 DKK2022: -176.439 DKK2023: 336.710 DKK2024: 255.898 DKK2025: 26.354 DKK 201220152018202120242025
Omsætning Resultat
År 202020212022202320242025
Bruttofortjeneste1,7 mio. kr.1,5 mio. kr.(-11,9%)1,1 mio. kr.(-27,4%)1,8 mio. kr.(+64,5%)1,8 mio. kr.(+4,7%)1,6 mio. kr.(-12,5%)
Driftsresultat434.947 kr.266.607 kr.(-38,7%)-200.535 kr.(-175,2%)432.499 kr.(+315,7%)326.682 kr.(-24,5%)37.929 kr.(-88,4%)
Årets resultat336.423 kr.256.814 kr.(-23,7%)-176.439 kr.(-168,7%)336.710 kr.(+290,8%)255.898 kr.(-24,0%)26.354 kr.(-89,7%)
Egenkapital806.640 kr.813.454 kr.(+0,8%)638.344 kr.(-21,5%)675.054 kr.(+5,8%)680.952 kr.(+0,9%)457.303 kr.(-32,8%)
Aktiver i alt1,3 mio. kr.1,5 mio. kr.(+15,4%)815.539 kr.(-44,4%)1,1 mio. kr.(+31,7%)1,0 mio. kr.(-3,7%)821.294 kr.(-20,5%)
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste1.607.248 DKK
Årets resultat26.354 DKK
Egenkapital457.303 DKK
Aktiver i alt821.294 DKK
Gæld i alt363.991 DKK
Soliditetsgrad55,7 %
Forrentning af egenkapital5,8 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om SG-TECH ApS

SG-TECH ApS driver aktivitet som anpartsselskab i Vester Skerninge, Svendborg Kommune. Aktiviteten ligger inden for bogføring og revision; skatterådgivning. Stiftelsesåret er 2008. Selskabskapitalen udgør 125.000 DKK. Antal ansatte er mellem 2 og 4.

Bogføring, revision og skatterådgivning dækker regnskabsbureauer, statsautoriserede revisorer, registrerede revisorer og skatterådgivere. Aktiviteten omfatter løbende bogføring, lønadministration, momsangivelser, årsrapportudarbejdelse, revisionserklæringer og skatteoptimering. Mange virksomheder kombinerer bogføringsservice med skatte- og virksomhedsrådgivning til mindre erhverv. Statsautoriserede og registrerede revisorer er underlagt Erhvervsstyrelsens tilsyn og skal følge revisorloven samt internationale revisionsstandarder. Almindelige bogholdere er ikke under formel autorisation, men brancheorganisationer som FSR (danske revisorer) og Foreningen Danske Revisorer fastsætter faglige standarder for medlemmer.

Aktiviteten startede som el-installation og er sidenhen ændret 2 gange. Selskabet er aktuelt i Vester Skerninge efter at have haft adresse i 3 forskellige byer. Antallet af medarbejdere er steget med 100 procent fra 1 i 2008 til 2 i 2018.

I Danmark er der 8.602 aktive aktører inden for bogføring og revision; skatterådgivning.

Her finder du data om SG-TECH ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 10. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i SVENDBORG Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Bogføring og revision; skatterådgivning Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Bogføring og revision; skatterådgivning i SVENDBORG Kommune

Freekon ApS
Svendborg
FKS Revision Registreret revisionsvirksomhed
Svendborg
FYNS BOGFØRING & REVISION ApS
Vester Skerninge
RJ 3009 ApS
Svendborg
CR Revision, Registreret revisor
Stenstrup
Regnskabsxpressen v/Annelise Knudsen
Vester Skerninge

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation