Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

Steven Müller Holding Aps

CVR 40612238 Aktiv

Nøgletal: CVR 40612238 - branchekode 642120 - stiftet 2019.

Stamdata

CVR-nummer40612238
VirksomhedsformAPS
AdressePeter Fabers Gade 1, 1., th, 2200 København N
KommuneKØBENHAVN
Stiftet25. juni 2019
AnsatteIkke oplyst

Branche

Branchekode642120
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent Steven Müller Holding Aps via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (3)

DIREKTØR (1), STIFTERE (1), LEGAL EJER (1)

Koncernstruktur (2)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer Steven Müller Holding Aps, og hvad Steven Müller Holding Aps ejer.

15%20% tidl.Steven Müller Holding Aps (CVR 40612238)Steven Müller HoldingApsCVR 40612238Barkas Group ApS (CVR 44447436)Barkas Group ApSCVR 44447436Barkas ApS (CVR 36683945)Barkas ApSCVR 36683945 (ophørt)

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (2 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejer (2)Barkas Group ApS (15%) · Barkas ApS (20%) (ophørt)

Produktionsenheder (1)

Aktive i København N
  • Steven Müller Holding Aps København N

Regnskab historik 2020-2025 (6 år)

-36k87k211k334k 2020: 172.465 DKK2021: 334.024 DKK2022: 250.979 DKK2023: 280.565 DKK2024: -36.299 DKK2025: 197.429 DKK 202020212022202320242025
Omsætning Resultat
År 202020212022202320242025
Bruttofortjeneste-3.750 kr.-5.010 kr.(-33,6%)-22.414 kr.(-347,4%)-6.983 kr.(+68,8%)-28.755 kr.(-311,8%)-15.832 kr.(+44,9%)
Driftsresultat-3.750 kr.-5.010 kr.(-33,6%)-22.414 kr.(-347,4%)-6.983 kr.(+68,8%)-28.755 kr.(-311,8%)-15.832 kr.(+44,9%)
Årets resultat172.465 kr.334.024 kr.(+93,7%)250.979 kr.(-24,9%)280.565 kr.(+11,8%)-36.299 kr.(-112,9%)197.429 kr.(+643,9%)
Egenkapital216.673 kr.494.197 kr.(+128,1%)687.976 kr.(+39,2%)909.641 kr.(+32,2%)873.341 kr.(-4,0%)1,1 mio. kr.(+22,6%)
Aktiver i alt976.443 kr.847.947 kr.(-13,2%)963.053 kr.(+13,6%)1,2 mio. kr.(+29,4%)1,1 mio. kr.(-12,5%)1,1 mio. kr.(-1,4%)
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste-15.832 DKK
Årets resultat197.429 DKK
Egenkapital1.070.770 DKK
Aktiver i alt1.074.773 DKK
Gæld i alt4.003 DKK
Soliditetsgrad99,6 %
Forrentning af egenkapital18,4 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om Steven Müller Holding Aps

Steven Müller Holding Aps har adresse i København N, København Kommune og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden er registreret under ikke-finansielle holdingselskaber. Virksomheden har eksisteret siden 2019.

Ikke-finansielle holdingselskaber ejer og forvalter aktier eller andele i datterselskaber inden for produktion, handel eller service uden selv at drive operationel virksomhed. Aktiviteten består typisk af strategisk ejerskab, koordinering af koncernens datterselskaber, kapitalforvaltning og styring af kapitalstruktur. Strukturen anvendes ofte af danske erhvervsdrivende familier til at samle virksomhedsejerskab i et juridisk retssubjekt, hvilket forenkler beskatning, arvefølge og generationsskifte. Mange holdingselskaber har ingen ansatte selv og leverer ikke services til eksterne kunder. De er ikke underlagt finansielt tilsyn, men skal følge Selskabsloven og Årsregnskabsloven samt afgive årsrapport efter koncernens regnskabsklasse.

Steven Müller Holding Aps er én af 125.864 aktive virksomheder i denne branche på landsplan.

Her finder du data om Steven Müller Holding Aps fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 11. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i KØBENHAVN Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Ikke-finansielle holdingselskaber Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Ikke-finansielle holdingselskaber i KØBENHAVN Kommune

BioCirc Group Holding ApS
København K
Tillegreen Holding ApS
Vanløse
JESPER HOLM HOLDING ApS
København Ø
BIUGI CHARTERING ApS
København Ø
CIRC Investment 1 K/S
København V
Alnaba Holding ApS
København S

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation