Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

TANDLÆGE CHRISTINA FRANDSEN HOLDING ApS

CVR 36462043 Aktiv

Nøgletal: CVR 36462043 - branchekode 862300 - stiftet 2014 - selskabskapital 50.000 DKK.

Stamdata

CVR-nummer36462043
VirksomhedsformAPS
AdresseSkibbroen 3, 6200 Aabenraa
KommuneAABENRAA
Telefon74622288
Stiftet10. december 2014
Registreret kapital50.000 DKK
AnsatteIkke oplyst

Branche

Branchekode862300
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent TANDLÆGE CHRISTINA FRANDSEN HOLDING ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (3)

STIFTERE (1), DIREKTØR (1), LEGAL EJER (1)

Koncernstruktur (2)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer TANDLÆGE CHRISTINA FRANDSEN HOLDING ApS, og hvad TANDLÆGE CHRISTINA FRANDSEN HOLDING ApS ejer.

100% tidl.50% tidl.TANDLÆGE CHRISTINA FRANDSEN HOLDING ApS (CVR 36462043)TANDLÆGE CHRISTINAFRANDSEN HOLDING ApSCVR 36462043Tandlæge Christina Frandsen ApS (CVR 40105883)Tandlæge ChristinaFrandsen ApSCVR 40105883 (ophørt)TANDLÆGERNE LISE WESTERMANN & CHRISTINA FRANDSEN ApS (CVR 20293934)TANDLÆGERNE LISEWESTERMANN & CHRISTIN…CVR 20293934 (ophørt)

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (2 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejer (2)Tandlæge Christina Frandsen ApS (100%) (ophørt) · TANDLÆGERNE LISE WESTERMANN & CHRISTINA FRANDSEN ApS (50%) (ophørt)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Aabenraa
  • TANDLÆGE CHRISTINA FRANDSEN HOLDING ApS Aabenraa

Regnskab historik 2015-2025 (11 år)

0155k309k464k 2015: 182.061 DKK2016: 238.036 DKK2017: 215.877 DKK2018: 304.331 DKK2019: 255.927 DKK2020: 204.373 DKK2021: 434.252 DKK2022: 295.273 DKK2023: 463.759 DKK2024: 292.569 DKK2025: 372.229 DKK 20152018202120242025
Omsætning Resultat
År 202020212022202320242025
Bruttofortjeneste-48.623 kr.-57.802 kr.(-18,9%)-52.745 kr.(+8,7%)-53.273 kr.(-1,0%)-63.787 kr.(-19,7%)-55.981 kr.(+12,2%)
Driftsresultat-914.210 kr.---963.450 kr.-1,2 mio. kr.(-21,4%)-1,3 mio. kr.(-10,5%)
Årets resultat204.373 kr.434.252 kr.(+112,5%)295.273 kr.(-32,0%)463.759 kr.(+57,1%)292.569 kr.(-36,9%)372.229 kr.(+27,2%)
Egenkapital1,7 mio. kr.2,0 mio. kr.(+22,7%)2,3 mio. kr.(+11,7%)2,7 mio. kr.(+17,8%)2,9 mio. kr.(+8,6%)3,2 mio. kr.(+10,5%)
Aktiver i alt2,1 mio. kr.2,5 mio. kr.(+20,3%)2,7 mio. kr.(+7,4%)3,2 mio. kr.(+17,2%)3,5 mio. kr.(+10,6%)4,0 mio. kr.(+13,1%)
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste-55.981 DKK
Årets resultat372.229 DKK
Egenkapital3.218.156 DKK
Aktiver i alt3.977.167 DKK
Gæld i alt759.011 DKK
Soliditetsgrad80,9 %
Forrentning af egenkapital11,6 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om TANDLÆGE CHRISTINA FRANDSEN HOLDING ApS

TANDLÆGE CHRISTINA FRANDSEN HOLDING ApS (anpartsselskab) har adresse i Aabenraa. Hovedbranchen er tandlægers aktiviteter. Stiftet 2014. Den registrerede kapital er 50.000 DKK.

Tandlægers aktiviteter dækker autoriserede tandlæger, tandklinikker og specialklinikker inden for ortodonti, kirurgi og kosmetik. Aktiviteten omfatter undersøgelser, forebyggelse, fyldninger, kroner, broer, implantater, ortodontisk behandling og kirurgiske indgreb i mundhule. Faget er autoriseret efter Sundhedsloven og overvåges af Styrelsen for Patientsikkerhed. Tandlæger har overenskomst med Regionerne for grundsikrede behandlinger, mens kosmetiske og avancerede behandlinger betales privat eller via sundhedsforsikring. Brancheorganisationen Tandlægeforeningen repræsenterer faget. De fleste klinikker drives som ApS eller kompagniskab og kombinerer flere tandlæger, klinikassistenter og tandplejere i samme klinik.

Sektoren omfatter 2.289 aktive aktører i Danmark.

Her finder du data om TANDLÆGE CHRISTINA FRANDSEN HOLDING ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 11. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i AABENRAA Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Tandlægers aktiviteter Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Tandlægers aktiviteter i AABENRAA Kommune

TANDLÆGE PETER KOHBERG HOLDING ApS
Aabenraa
LISBETH OG MOGENS WINTHER ApS
Aabenraa
TANDLÆGEHUSET PADBORG ApS
Padborg
TANDLÆGERNE RÅDHUSGADE 8 ApS
Aabenraa
TANDLÆGEHUSET FELSTED I/S
Aabenraa
TANDLÆGESELSKABET OPNØRGÅRDENS TANDKLINIK ApS
Aabenraa

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation