Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

TANDLÆGE PIERRE HINTZE ApS

CVR 21863793 Aktiv

Nøgletal: CVR 21863793 - branchekode 862300 - stiftet 1999 - selskabskapital 125.000 DKK - 10-19 ansatte.

Stamdata

CVR-nummer21863793
VirksomhedsformAPS
AdresseBøghsvej 2, 5300 Kerteminde
KommuneKERTEMINDE
Telefon65321135
Stiftet28. juni 1999
Registreret kapital125.000 DKK
Ansatte10-19
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode862300
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent TANDLÆGE PIERRE HINTZE ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (3)

STIFTERE (1), DIREKTØR (1), LEGAL EJER (1)

Koncernstruktur (1)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer TANDLÆGE PIERRE HINTZE ApS, og hvad TANDLÆGE PIERRE HINTZE ApS ejer.

100%Tandlægeholdingselskabet P.R.H. ApS (CVR 31480930)TandlægeholdingselskabetP.R.H. ApSCVR 31480930TANDLÆGE PIERRE HINTZE ApS (CVR 21863793)TANDLÆGE PIERRE HINTZEApSCVR 21863793

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (1 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejes af (1)Tandlægeholdingselskabet P.R.H. ApS (100%)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Kerteminde

Regnskab historik 2012-2025 (14 år)

-4k1 mio3 mio4 mio 2012: 399.740 DKK2013: 154.186 DKK2014: 127.589 DKK2015: 71.451 DKK2016: 336.556 DKK2017: 216.804 DKK2018: 2.229.102 DKK2019: 250.084 DKK2020: 478.860 DKK2021: 212.431 DKK2022: 84.069 DKK2023: 564.319 DKK2024: 4.053.610 DKK2025: -3.540 DKK 201220152018202120242025
Omsætning Resultat
År 202020212022202320242025
Bruttofortjeneste-254.638 kr.-326.302 kr.(-28,1%)-246.611 kr.(+24,4%)-185.741 kr.(+24,7%)4,3 mio. kr.(+2411,6%)-73.632 kr.(-101,7%)
Driftsresultat-1,5 mio. kr.-1,8 mio. kr.(-18,1%)-1,6 mio. kr.(+10,0%)-1,5 mio. kr.(+7,7%)3,6 mio. kr.(+342,3%)-76.244 kr.(-102,1%)
Årets resultat478.860 kr.212.431 kr.(-55,6%)84.069 kr.(-60,4%)564.319 kr.(+571,3%)4,1 mio. kr.(+618,3%)-3.540 kr.(-100,1%)
Egenkapital1,5 mio. kr.1,2 mio. kr.(-18,0%)1,1 mio. kr.(-10,6%)1,6 mio. kr.(+44,3%)5,1 mio. kr.(+223,1%)996.460 kr.(-80,3%)
Aktiver i alt3,4 mio. kr.3,7 mio. kr.(+7,0%)1,5 mio. kr.(-60,7%)1,9 mio. kr.(+34,3%)6,4 mio. kr.(+227,8%)1,5 mio. kr.(-77,1%)
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste-73.632 DKK
Årets resultat-3.540 DKK
Egenkapital996.460 DKK
Aktiver i alt1.459.780 DKK
Gæld i alt463.320 DKK
Soliditetsgrad68,3 %
Forrentning af egenkapital-0,4 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om TANDLÆGE PIERRE HINTZE ApS

Tandlægers aktiviteter i Kerteminde Kommune er branchen for TANDLÆGE PIERRE HINTZE ApS, der har adresse på Bøghsvej 2 i 5300 Kerteminde. Selskabet er et anpartsselskab med CVR-nummer 21863793 og står som aktivt i registret. Aktiviteten er henført til branchekode 862300.

Selskabet blev stiftet i 1999, og antallet af ansatte er oplyst i intervallet 10 til 19. Ejerforholdene fremgår af registreringen, og der findes offentliggjort regnskabsmateriale på nummeret. Selskabskapitalen fremgår ikke af de viste stamdata.

Brugerne af tandlægeydelser er på brancheniveau bredt sammensat. Familier udgør en stor del, hvor børn og unge overgår fra den kommunale tandpleje til en privat klinik, når de bliver ældre, og hvor forældrene ofte er tilknyttet samme sted. Ældre patienter fylder mere i takt med, at flere beholder deres egne tænder længere og har brug for vedligehold af kroner, broer og implantater. Patienter med tandlægeangst søger klinikker, der arbejder med rolig tilvænning eller beroligende medicin, og enkelte henvises videre til specialtandlæger, når opgaven kræver kirurgi eller tandregulering. Fælles for grupperne er, at tiderne bookes på forhånd, og at en del af prisen dækkes af tilskud fra den offentlige sygesikring.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 27. juli 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i KERTEMINDE Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Tandlægers aktiviteter Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Tandlægers aktiviteter i KERTEMINDE Kommune

Tandklinik Steengaard
Munkebo
Munkebo Tandlæge ApS
Munkebo
Tandklinikken Almera I/S
Kerteminde
Tandlægeholdingselskabet 16. maj ApS
Kerteminde
futureishere ApS
Marslev
TANDLÆGE ANNEMETTE JUST ApS
Kerteminde

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation