Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

TEKNO GROUP ApS

CVR 40889280 Aktiv

Nøgletal: CVR 40889280 - branchekode 562200 - stiftet 2019 - selskabskapital 40.000 DKK.

Stamdata

CVR-nummer40889280
VirksomhedsformAPS
AdresseRentemestervej 62, 2400 København NV
KommuneKØBENHAVN
Telefon26806669
Emailmail@teknoeatery.dk
Stiftet25. oktober 2019
Registreret kapital40.000 DKK
AnsatteIkke oplyst
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode562200
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent TEKNO GROUP ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (9)

LEGAL EJER (5), STIFTERE (2), DIREKTØR (1)

Koncernstruktur (3)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer TEKNO GROUP ApS, og hvad TEKNO GROUP ApS ejer.

100%5%20% tidl.Max Roos ApS (CVR 36404299)Max Roos ApSCVR 36404299Sylvester Larsson Holding ApS (CVR 42556998)Sylvester LarssonHolding ApSCVR 42556998Mimi Leopold Holding ApS (CVR 42556971)Mimi Leopold HoldingApSCVR 42556971 (tidl.)TEKNO GROUP ApS (CVR 40889280)TEKNO GROUP ApSCVR 40889280

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (3 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejes af (3)Sylvester Larsson Holding ApS (100%) · Max Roos ApS (5%) · Mimi Leopold Holding ApS (20%) (tidl. ejer)

Produktionsenheder (2)

Aktive i København NV, København K

Regnskab historik 2020-2025 (6 år)

0225k451k676k 2020: 226.917 DKK2021: 505.498 DKK2022: 413.759 DKK2023: 676.023 DKK2024: 500.108 DKK2025: 493.515 DKK 202020212022202320242025
Omsætning Resultat
År 202020212022202320242025
Bruttofortjeneste945.093 kr.2,4 mio. kr.(+150,9%)3,6 mio. kr.(+53,1%)4,7 mio. kr.(+30,7%)4,7 mio. kr.(-1,9%)4,7 mio. kr.(+0,7%)
Driftsresultat320.547 kr.658.738 kr.(+105,5%)562.416 kr.(-14,6%)891.349 kr.(+58,5%)679.246 kr.(-23,8%)658.382 kr.(-3,1%)
Årets resultat226.917 kr.505.498 kr.(+122,8%)413.759 kr.(-18,1%)676.023 kr.(+63,4%)500.108 kr.(-26,0%)493.515 kr.(-1,3%)
Egenkapital266.917 kr.472.415 kr.(+77,0%)586.174 kr.(+24,1%)762.196 kr.(+30,0%)586.304 kr.(-23,1%)579.820 kr.(-1,1%)
Aktiver i alt886.348 kr.1,2 mio. kr.(+33,1%)1,7 mio. kr.(+47,8%)1,9 mio. kr.(+8,6%)1,6 mio. kr.(-17,1%)1,5 mio. kr.(-3,1%)
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste4.684.769 DKK
Årets resultat493.515 DKK
Egenkapital579.820 DKK
Aktiver i alt1.521.526 DKK
Gæld i alt941.706 DKK
Soliditetsgrad38,1 %
Forrentning af egenkapital85,1 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om TEKNO GROUP ApS

TEKNO GROUP ApS er et anpartsselskab i København NV, København Kommune. Branchen er catering på kontrakt og andre restaurationsaktiviteter. Selskabet blev stiftet i 2019. Kapitalen er 40.000 DKK.

Catering på kontrakt og andre restaurationsaktiviteter dækker kantinedrift, hospitalsmad, ældremad, skolemad og specialcatering på faste serviceaftaler. Aktiviteten omfatter menuplanlægning, indkøb, tilberedning og daglig drift af kantiner i virksomheder, sygehuse, plejehjem, skoler og offentlige institutioner. Branchen domineres af aktører som ISS, Compass Group, Meyers og Fazer Food Services. Aktiviteten er reguleret af Fødevareloven, Fødevarestyrelsens smiley-ordning og specifikke krav til offentlig udbud under EU-udbudsdirektiverne. Mange aktører tilbyder også møde-catering, eventmad og afhentningsløsninger som supplerende ydelser ud over den faste kantinedrift.

Virksomheden er flyttet fra København K til København NV. Den oprindelige branche var anden restaurationsvirksomhed.

Virksomheden har enheder i København NV og København K.

Branchen tæller 1.214 aktive virksomheder i Danmark.

Her finder du data om TEKNO GROUP ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur, produktionsenheder.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 11. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i KØBENHAVN Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Catering på kontrakt og andre restaurationsaktiviteter Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Catering på kontrakt og andre restaurationsaktiviteter i KØBENHAVN Kommune

Mae Pen
København N
INGEBERGS KØKKEN ApS
København NV
Forsamlingshuset Operaen
København K
BS SORTE SVANE ApS
København K
MASH ÅRHUS ApS
København K
Terrassen No.3 ApS
København N

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation