Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

V & Co ApS

CVR 35043160 Aktiv

Nøgletal: CVR 35043160 - branchekode 692000 - stiftet 2013 - selskabskapital 100.746 DKK - 2-4 ansatte.

Stamdata

CVR-nummer35043160
VirksomhedsformAPS
AdresseSmakkegårdsvej 217, 2820 Gentofte
KommuneGENTOFTE
Stiftet14. februar 2013
Nuværende navn registreret1. september 2017
Registreret kapital100.746 DKK
Ansatte2-4
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode692000
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent V & Co ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (16)

BESTYRELSESMEDLEM (5), LEGAL EJER (4), STIFTERE (3)

Koncernstruktur (1)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer V & Co ApS, og hvad V & Co ApS ejer.

100%STATSAUTORISERET REVISIONSHOLDINGSANPARTSSELSKAB THOMAS VISCOVICH (CVR 31158346)STATSAUTORISERETREVISIONSHOLDINGSANPA…CVR 31158346V & Co ApS (CVR 35043160)V & Co ApSCVR 35043160

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (1 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejes af (1)STATSAUTORISERET REVISIONSHOLDINGSANPARTSSELSKAB THOMAS VISCOVICH (100%)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Gentofte
  • V & Co ApS Gentofte

Regnskab historik 2014-2025 (12 år)

-2 mio-1 mio-382k662k 2014: -2.470.452 DKK2015: 401.822 DKK2016: -44.736 DKK2017: 391.830 DKK2018: 293.794 DKK2019: 275.847 DKK2020: 140.207 DKK2021: 254.558 DKK2022: 212.003 DKK2023: 347.432 DKK2024: 440.289 DKK2025: 662.191 DKK 20142017202020232025
Omsætning Resultat
År 202020212022202320242025
Bruttofortjeneste765.736 kr.1,1 mio. kr.(+38,8%)999.816 kr.(-5,9%)892.344 kr.(-10,7%)565.250 kr.(-36,7%)849.177 kr.(+50,2%)
Driftsresultat185.843 kr.334.127 kr.(+79,8%)274.162 kr.(-17,9%)448.472 kr.(+63,6%)565.250 kr.(+26,0%)849.177 kr.(+50,2%)
Årets resultat140.207 kr.254.558 kr.(+81,6%)212.003 kr.(-16,7%)347.432 kr.(+63,9%)440.289 kr.(+26,7%)662.191 kr.(+50,4%)
Egenkapital277.643 kr.382.201 kr.(+37,7%)344.200 kr.(-9,9%)491.632 kr.(+42,8%)591.921 kr.(+20,4%)764.112 kr.(+29,1%)
Aktiver i alt1,7 mio. kr.802.145 kr.(-53,4%)669.679 kr.(-16,5%)750.838 kr.(+12,1%)814.886 kr.(+8,5%)1,1 mio. kr.(+33,6%)
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste849.177 DKK
Årets resultat662.191 DKK
Egenkapital764.112 DKK
Aktiver i alt1.088.614 DKK
Gæld i alt324.502 DKK
Soliditetsgrad70,2 %
Forrentning af egenkapital86,7 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om V & Co ApS

V & Co ApS er et anpartsselskab med hjemsted i Gentofte. Branchen er bogføring og revision; skatterådgivning. Selskabet blev stiftet i 2013. Kapitalen er 100.746 DKK. Virksomheden beskæftiger mellem 2 og 4 medarbejdere.

Bogføring, revision og skatterådgivning dækker regnskabsbureauer, statsautoriserede revisorer, registrerede revisorer og skatterådgivere. Aktiviteten omfatter løbende bogføring, lønadministration, momsangivelser, årsrapportudarbejdelse, revisionserklæringer og skatteoptimering. Mange virksomheder kombinerer bogføringsservice med skatte- og virksomhedsrådgivning til mindre erhverv. Statsautoriserede og registrerede revisorer er underlagt Erhvervsstyrelsens tilsyn og skal følge revisorloven samt internationale revisionsstandarder. Almindelige bogholdere er ikke under formel autorisation, men brancheorganisationer som FSR (danske revisorer) og Foreningen Danske Revisorer fastsætter faglige standarder for medlemmer.

Selskabet hed tidligere MY TRND ApS indtil 2017. Den oprindelige branche var anden fremstillingsvirksomhed i.a.n.. Antallet af ansatte toppede i 2014 med 3 medarbejdere og udgjorde 1 i 2018.

Branchen tæller 8.601 aktive virksomheder i Danmark.

Her finder du data om V & Co ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 11. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i GENTOFTE Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Bogføring og revision; skatterådgivning Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Bogføring og revision; skatterådgivning i GENTOFTE Kommune

STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB SØREN JONASSEN
Hellerup
BENNY GULD ApS
Hellerup
Nordpartners ApS
Charlottenlund
EJGÅRDSPARKEN HOLDING ApS
Hellerup
CJA3526 ApS
Hellerup
JHA2461 ApS
Hellerup

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation