Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

VINKELS AUTO ApS

CVR 31890039 Aktiv

Nøgletal: CVR 31890039 - branchekode 953190 - stiftet 2008 - selskabskapital 125.000 DKK - 5-9 ansatte.

Stamdata

CVR-nummer31890039
VirksomhedsformAPS
AdresseHaremarksvej 1, 8723 Løsning
KommuneHEDENSTED
Telefon75790211
Emailivan@vinkelsauto.dk
Stiftet19. december 2008
Registreret kapital125.000 DKK
Ansatte5-9
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode953190
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent VINKELS AUTO ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (3)

LEGAL EJER (2), DIREKTØR (1)

Koncernstruktur (2)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer VINKELS AUTO ApS, og hvad VINKELS AUTO ApS ejer.

50%50%IVAN VINKEL HOLDING ApS (CVR 28710100)IVAN VINKEL HOLDINGApSCVR 28710100PETER VINKEL HOLDING ApS (CVR 31888522)PETER VINKEL HOLDINGApSCVR 31888522VINKELS AUTO ApS (CVR 31890039)VINKELS AUTO ApSCVR 31890039

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (2 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejes af (2)IVAN VINKEL HOLDING ApS (50%) · PETER VINKEL HOLDING ApS (50%)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Løsning
  • VINKELS AUTO ApS Løsning

Regnskab historik 2012-2025 (14 år)

-281k-44k192k429k 2012: 390.236 DKK2013: -281.079 DKK2014: 407.130 DKK2015: 339.316 DKK2016: 370.185 DKK2017: 283.618 DKK2018: 185.348 DKK2019: 185.425 DKK2020: 149.483 DKK2021: 279.296 DKK2022: 429.284 DKK2023: 349.965 DKK2024: 348.340 DKK2025: 370.423 DKK 201220152018202120242025
Omsætning Resultat
År 202020212022202320242025
Bruttofortjeneste2,7 mio. kr.2,7 mio. kr.(-1,1%)3,2 mio. kr.(+18,8%)3,5 mio. kr.(+10,0%)3,6 mio. kr.(+3,1%)4,0 mio. kr.(+10,7%)
Driftsresultat231.436 kr.384.477 kr.(+66,1%)577.347 kr.(+50,2%)475.802 kr.(-17,6%)478.098 kr.(+0,5%)494.758 kr.(+3,5%)
Årets resultat149.483 kr.279.296 kr.(+86,8%)429.284 kr.(+53,7%)349.965 kr.(-18,5%)348.340 kr.(-0,5%)370.423 kr.(+6,3%)
Egenkapital279.215 kr.518.511 kr.(+85,7%)747.794 kr.(+44,2%)797.759 kr.(+6,7%)846.099 kr.(+6,1%)916.522 kr.(+8,3%)
Aktiver i alt2,5 mio. kr.2,5 mio. kr.(-0,5%)2,5 mio. kr.(-1,0%)3,0 mio. kr.(+22,0%)2,8 mio. kr.(-7,2%)2,8 mio. kr.(+2,3%)
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste4.008.308 DKK
Årets resultat370.423 DKK
Egenkapital916.522 DKK
Aktiver i alt2.844.440 DKK
Gæld i alt1.927.918 DKK
Soliditetsgrad32,2 %
Forrentning af egenkapital40,4 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om VINKELS AUTO ApS

VINKELS AUTO ApS (anpartsselskab) i Løsning, Hedensted Kommune. Hovedbranchen er reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.. Stiftet 2008. Den registrerede kapital er 125.000 DKK. Selskabet har mellem 5 og 9 ansatte.

Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer dækker autoværksteder, dækservice, autoelektrikere og bilglasspecialister, der udfører service og reparation på personbiler, varebiler og lastvogne. Aktiviteten omfatter olieskift, bremsereparation, motorreparation, syn-forberedelse, dækskift og elektronisk fejlfinding. Mange værksteder er autoriserede mærkeforhandlere eller frie værksteder under Centralforeningen af Autoreparatører i Danmark (CAD). Branchen er reguleret af Færdselsstyrelsens regler om periodisk syn og krav til mekanikeruddannelse. Værksteder skal også overholde miljøkrav om håndtering af spildolie, dæk og batterier.

Det oprindelige aktivitetsområde var autoreparationsværksteder mv.. Fra 4 ansatte i 2009 er staben vokset til 5 i 2018.

Sektoren omfatter 6.088 aktive aktører i Danmark.

Her finder du data om VINKELS AUTO ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 11. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i HEDENSTED Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n. i HEDENSTED Kommune

A.W.S AUTOTEKNIK ApS
Hedensted
Lundgaards Auto v/Brian Hinrichsen
Hedensted
Møllers Auto v/Mogens Møller
Hedensted
BP Autoværksted
Hornsyld
Dansk Bus Reparation ApS
Tørring
TH Automobiler v/Thomas Holst Juul
Stouby

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation