Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

FORENINGSUDVIKLERNE ApS

CVR 36046147 Aktiv

Nøgletal: CVR 36046147 - branchekode 702000 - stiftet 2014 - selskabskapital 120.000 DKK.

Stamdata

CVR-nummer36046147
VirksomhedsformAPS
AdresseHåndværkervej 25, 4160 Herlufmagle
KommuneNÆSTVED
Telefon30344620
Emailtorben@foreningsudviklerne.dk
Stiftet14. juli 2014
Registreret kapital120.000 DKK
Ansatte0
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode702000
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent FORENINGSUDVIKLERNE ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (5)

LEGAL EJER (2), STIFTERE (1), DIREKTØR (1)

Koncernstruktur (1)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer FORENINGSUDVIKLERNE ApS, og hvad FORENINGSUDVIKLERNE ApS ejer.

100%STENSTRUP&KO ApS (CVR 29409846)STENSTRUP&KO ApSCVR 29409846FORENINGSUDVIKLERNE ApS (CVR 36046147)FORENINGSUDVIKLERNEApSCVR 36046147

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (1 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejes af (1)STENSTRUP&KO ApS (100%)

Binavne (2)

2 alternative navne registreret
  • Foreningsforlaget ApS
  • Naturforundring ApS

Produktionsenheder (1)

Aktive i Herlufmagle
  • FORENINGSUDVIKLERNE ApS Herlufmagle

Regnskab historik 2015-2025 (11 år)

-67k603k1 mio2 mio 2015: 1.942.520 DKK2016: 1.409.514 DKK2017: 737.094 DKK2018: 807.824 DKK2019: 1.251.832 DKK 2015: 84.625 DKK2016: 85.644 DKK2017: -66.767 DKK2018: 26.326 DKK2019: 262.830 DKK2020: 82.087 DKK2021: 181.557 DKK2022: 186.265 DKK2023: 30.436 DKK2024: -6.265 DKK2025: 80.046 DKK 20152018202120242025
Omsætning Resultat
År 202020212022202320242025
Bruttofortjeneste108.770 kr.236.164 kr.(+117,1%)244.399 kr.(+3,5%)359.104 kr.(+46,9%)494.412 kr.(+37,7%)605.535 kr.(+22,5%)
Årets resultat82.087 kr.181.557 kr.(+121,2%)186.265 kr.(+2,6%)30.436 kr.(-83,7%)-6.265 kr.(-120,6%)80.046 kr.(+1377,7%)
Egenkapital639.253 kr.820.809 kr.(+28,4%)1,0 mio. kr.(+22,7%)1,0 mio. kr.(+3,0%)1,0 mio. kr.(-0,6%)1,1 mio. kr.(+7,8%)
Aktiver i alt686.751 kr.1,1 mio. kr.(+67,0%)1,1 mio. kr.(-5,2%)1,1 mio. kr.(+5,1%)1,3 mio. kr.(+16,6%)1,2 mio. kr.(-8,5%)
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste605.535 DKK
Årets resultat80.046 DKK
Egenkapital1.111.292 DKK
Aktiver i alt1.219.878 DKK
Gæld i alt108.586 DKK
Soliditetsgrad91,1 %
Forrentning af egenkapital7,2 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om FORENINGSUDVIKLERNE ApS

FORENINGSUDVIKLERNE ApS (anpartsselskab) i Herlufmagle, Næstved Kommune. Hovedbranchen er virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning. Stiftet 2014. Den registrerede kapital er 120.000 DKK.

Virksomhedsrådgivning dækker konsulentbistand om forretningsudvikling, organisationsstruktur og strategisk ledelse. Konsulenter arbejder typisk på projektbasis eller fastholdelseskontrakter med både små virksomheder og store koncerner. Almindelige opgaver er omstrukturering, digitalisering, indkøb, processoptimering og interim ledelse. Branchen er ikke under formel autorisation. Mange større rådgivere har dog egne kvalitetscertificeringer som ISO 20700 (management consulting). De fleste virksomheder i branchen er ApS, A/S eller enkeltmandsfirma. Honoraret afhænger ofte af konsulentens erfaring og opgavens omfang, og store dele af markedet ligger inden for management consulting, strategirådgivning og organisationsudvikling.

Hjemstedet er flyttet fra Herlufmagle til Herlufmagle. Virksomheden har gennem 3 år haft mellem 1 og 1 ansatte.

Sektoren omfatter 28.944 aktive aktører i Danmark.

Her finder du data om FORENINGSUDVIKLERNE ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato, kapital. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur, binavne.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 11. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i NÆSTVED Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning i NÆSTVED Kommune

compter ApS
Næstved
CNSLT P/S
Næstved
Engelstrup Mark
Tappernøje
driftskonsulenten.dk
Karrebæksminde
Thorn Management
Holmegaard
HUNTERSMAGAZINE.COM ApS
Næstved

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation