Søg virksomhed Priser Dokumentation Kontakt
Log ind Kom i gang

STENSTRUP&KO ApS

CVR 29409846 Aktiv

Nøgletal: CVR 29409846 - branchekode 702000 - stiftet 2006 - 1 ansatte.

Stamdata

CVR-nummer29409846
VirksomhedsformAPS
AdresseÅlehusvej 22, 4160 Herlufmagle
KommuneNÆSTVED
Telefon30344620
Stiftet7. marts 2006
Ansatte1
ReklamebeskyttetJa

Branche

Branchekode702000
StatusVirksomheden er aktiv og i normal drift.

Hent STENSTRUP&KO ApS via API

Stamdata, ejere og regnskaber for hele CVR-registret, direkte i dine systemer. Gratis op til 25 opslag i døgnet, ingen kreditkort.

Kom i gang gratis

Ejere og ledelse (3)

DIREKTØR (2), LEGAL EJER (1)

Koncernstruktur (2)

Ejerskab fra CVR-registret: hvem der ejer STENSTRUP&KO ApS, og hvad STENSTRUP&KO ApS ejer.

100%100% tidl.STENSTRUP&KO ApS (CVR 29409846)STENSTRUP&KO ApSCVR 29409846FORENINGSUDVIKLERNE ApS (CVR 36046147)FORENINGSUDVIKLERNEApSCVR 36046147FORENINGSFORLAGET ApS (CVR 33886438)FORENINGSFORLAGET ApSCVR 33886438 (ophørt)

Træk for at panorere, scroll for at zoome. Hold musen over et kort for nøgletal.

Business+
Du ser de nærmeste selskaber. Med Business+ får du hele koncern-træet (2 relationer): op til ejerne, alle datterselskaber, ejerandele og seneste regnskabstal på hvert selskab.
Se Business+ (699 kr/md)
Har du Business+? Log ind for at se hele grafen her.
Ejer (2)FORENINGSUDVIKLERNE ApS (100%) · FORENINGSFORLAGET ApS (100%) (ophørt)

Produktionsenheder (1)

Aktive i Herlufmagle
  • STENSTRUP&KO ApS Herlufmagle

Regnskab historik 2012-2025 (14 år)

0264k528k793k 2012: 670.242 DKK2013: 792.637 DKK2014: 575.560 DKK2015: 564.475 DKK2016: 619.211 DKK2017: 562.380 DKK2018: 564.266 DKK2019: 707.783 DKK 2012: 198.921 DKK2013: 189.862 DKK2014: 64.779 DKK2015: 115.406 DKK2016: 202.537 DKK2017: 12.685 DKK2018: 104.710 DKK2019: 367.951 DKK2020: 232.898 DKK2021: 321.194 DKK2022: 332.156 DKK2023: 151.969 DKK2024: 187.141 DKK2025: 237.775 DKK 201220152018202120242025
Omsætning Resultat
År 202020212022202320242025
Bruttofortjeneste883.258 kr.947.616 kr.(+7,3%)1,3 mio. kr.(+33,1%)1,1 mio. kr.(-14,2%)1,0 mio. kr.(-4,6%)1,1 mio. kr.(+9,7%)
Årets resultat232.898 kr.321.194 kr.(+37,9%)332.156 kr.(+3,4%)151.969 kr.(-54,2%)187.141 kr.(+23,1%)237.775 kr.(+27,1%)
Egenkapital791.456 kr.999.650 kr.(+26,3%)1,2 mio. kr.(+21,8%)1,3 mio. kr.(+2,8%)1,3 mio. kr.(+5,2%)1,4 mio. kr.(+7,8%)
Aktiver i alt1,2 mio. kr.1,3 mio. kr.(+7,0%)1,5 mio. kr.(+21,0%)1,6 mio. kr.(+2,6%)1,5 mio. kr.(-0,3%)1,7 mio. kr.(+7,7%)
Seneste år (2025) - alle nøgletal
Bruttofortjeneste1.132.151 DKK
Årets resultat237.775 DKK
Egenkapital1.419.491 DKK
Aktiver i alt1.667.137 DKK
Gæld i alt247.646 DKK
Soliditetsgrad85,2 %
Forrentning af egenkapital16,8 %

Brug nøgletal til kreditvurdering

Om STENSTRUP&KO ApS

STENSTRUP&KO ApS har adresse i Herlufmagle, Næstved Kommune og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden er registreret under virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning. Virksomheden har eksisteret siden 2006. Personalet udgør 1 medarbejdere.

Virksomhedsrådgivning dækker konsulentbistand om forretningsudvikling, organisationsstruktur og strategisk ledelse. Konsulenter arbejder typisk på projektbasis eller fastholdelseskontrakter med både små virksomheder og store koncerner. Almindelige opgaver er omstrukturering, digitalisering, indkøb, processoptimering og interim ledelse. Branchen er ikke under formel autorisation. Mange større rådgivere har dog egne kvalitetscertificeringer som ISO 20700 (management consulting). De fleste virksomheder i branchen er ApS, A/S eller enkeltmandsfirma. Honoraret afhænger ofte af konsulentens erfaring og opgavens omfang, og store dele af markedet ligger inden for management consulting, strategirådgivning og organisationsudvikling.

STENSTRUP&KO ApS er én af 28.944 aktive virksomheder i denne branche på landsplan.

Her finder du data om STENSTRUP&KO ApS fra CVR-registret. Vi viser selskabsform, adresse, branchekode, stiftelsesdato. Du kan også se årsrapport, ejerstruktur.

Om data på denne side

Data stammer fra Erhvervsstyrelsens CVR-register og er offentligt tilgængelige firmaoplysninger. Sidst opdateret hos os: 10. marts 2026.

DataCVR API leveres af Branthiq ApS (CVR 45786943). Vi normaliserer og indekserer offentlige virksomhedsdata for at gøre dem søgbare og programmatisk tilgængelige. Oplysningerne er til informationsformål og udgør ikke finansiel rådgivning.

Udforsk DataCVR

Virksomheder i NÆSTVED Kommune Lokalt overblik over kommunens virksomheder Flere inden for Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning Andre virksomheder i samme branchekode Søg virksomhed Find andre danske eller norske virksomheder Branchekoder Oversigt over DB07 branchekoder Kommuner Virksomheder per dansk kommune Gratis CVR opslag Slå CVR-numre op uden konto Kreditvurdering Vurdér virksomheden via regnskabsdata Årsregnskaber Forstå dansk regnskabspligt og klasser

Lignende virksomheder

Andre virksomheder inden for Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning i NÆSTVED Kommune

compter ApS
Næstved
CNSLT P/S
Næstved
Engelstrup Mark
Tappernøje
driftskonsulenten.dk
Karrebæksminde
Thorn Management
Holmegaard
HUNTERSMAGAZINE.COM ApS
Næstved

Brug for virksomhedsdata i dit system?

DataCVR API giver dig adgang til CVR-data, regnskaber, ejere og mere via REST API.

Se priser Dokumentation